KNAB Austrumu slimnīcā izmeklē prettiesisku labumu pieņemšanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesu par iespējamu korupciju Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā sācis par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu.

Šajā lietā aizturēta vismaz viena persona.

Šī nav pirmā reize, kad KNAB pievērsis uzmanību šai slimnīcai. Austrumu slimnīcā pagaidām no plašākiem komentāriem atturas.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāve Laura Dūša Latvijas Radio pastāstīja, ka birojs ir uzsācis kriminālprocesu par iespējamu Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas darbinieka koruptīvu rīcību.

KNAB uzsāktā kriminālprocesa ietvaros viena persona ir atzīta par aizdomās turēto. Kriminālprocess ir uzsākts par prettiesisku labumu pieprasīšanu un pieņemšanu.

Šonedēļ notika procesuālas darbības. Aizdomās turētajai personai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kriminālprocesa ietvaros personas tiek informētas tiktāl, ciktāl tas ir atļauts un pieļaujams.

Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneidersaģentūru LETA informēja, ka ministrija pagaidām notikušo nekomentēs, jo nav saņēmusi oficiālu informāciju no KNAB.

Savukārt Austrumu slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa apstiprināja, ka, pēc slimnīcas rīcībā esošās informācijas, ir veiktas KNAB operatīvās darbības. Slimnīca sniegšot visu nepieciešamo atbalstu KNAB, tomēr patlaban vairāk informāciju par notikušo ārstniecības iestāde nesniedz.

KNAB ir uzsācis arī vēl vienu  kriminālprocesus par SIA “Austrumu klīniskās universitātes slimnīca” darbinieku iespējamu koruptīvu rīcību. Otrs kriminālprocess uzsākts par līdzdalību kukuļņemšanā un kukuļdošanu. Kriminālprocesa ietvaros divas personas ir atzītas par aizdomās turētām un vienai personai piemērots personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess statuss. Personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

Šī nav pirmā reize, kad KNAB pievērsis uzmanību šai slimnīcai. Šogad aprīlī prokuratūra nodeva Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iepriekš KNAB izmeklētu krimināllietu, kurā saistībā ar prettiesiska labuma pieņemšanu no pacientiem apsūdzēti seši šīs slimnīcas medicīnas darbinieki. Prokuratūra uzskata, ka lietā figurē 20 epizodes un slimnīcai nodarīti zaudējumi 12 000 eiro apmērā.

Prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret sešiem slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra stacionāra "Gaiļezers" diagnostisko radioloģijas nodaļu darbiniekiem un kādas citas stacionāra "Gaiļezers" nodaļas darbinieku.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, laikā no 2013.gada oktobra līdz 2015.gada aprīlim vairāki medicīnas darbinieki, izmantojot savas pilnvaras, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu, sistemātiski pieprasīja materiālas vērtības un tās pieņēma no pacientiem par magnētiskās rezonanses izmeklējumu nodrošināšanu labuma devēja interesēs, apejot noteikto rindas kārtību. Galvenokārt, magnētiskās rezonanses izmeklējumi tika veikti ārpus oficiālā darba laika.

Medicīnas darbiniekiem, apejot noteikto pacientu reģistrēšanas kārtību, veicot izmeklējumus ar magnētisko rezonansi 121 pacientam, slimnīcai nodarīts zaudējums ne mazāk kā 12396,45 eiro apmērā.

Šo lietu tiesa skatīs nākamā gada 7.martā.

Tāpat pagājušā gadā lielu sabiedrības ievērību izpelnījās kriminālprocess, kurā figurēja toreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs un pašreizējais Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) galvenais ārsts Viesturs Krūmiņš.

Lieta bija sākta par Belēviča iespējamo likumpārkāpumu, apejot pacientiem noteikto rindas kārtību LOC. Pēc šī skandāla Belēvičs pērn jūnija sākumā atkāpās no veselības ministra amata. KNAB gan šo kriminālprocesu pērn rudenī izbeidza.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti