KNAB aizturētais Igaunis atlaists no Salaspils pašvaldības uzņēmuma «Valgums-S» valdes

Aizdomās par naudas pārskaitīšanu azartspēļu kompānijai turētais Ilgonis Igaunis ir atcelts no pašvaldības uzņēmuma "Valgums-S" valdes un par pagaidu valdes vadītāju iecelts uzņēmuma finanšu direktors Armands Jaunkalns, Latvijas Radio apliecināja Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars no "Vienotības".

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) arī izplatīja detalizētāku ziņu publiskajā telpā ar norādi, ka tas ir saistīts ar pašvaldības finanšu līdzekļu novirzīšanu ar uzņēmējdarbību nesaistītiem mērķiem, proti, ir norāde uz azartspēļu portālu. Ņemot vērā aizturēšanu un aizdomās turētā statusu, valdes loceklis no rīta iesniedza atlūgumu. Šobrīd likums paredz pagaidu valdes iecelšanu un konkursa rīkošanu atbilstoši likumam par Valsts un pašvaldību kapitāla daļu pārvaldību.

Salaspils mērs par KNAB aizturēto "Valgums - S" valdes locekliJānis Kincis

"Gadījums, protams, ir skumjš. Valdes loceklis sešus gadus pildīja savus pienākumus, ir ar ilggadēju pieredzi tieši šajā jomā. Teiksim tā, par viņa tehniski profesionālajām zināšanām nekad nav bijušas šaubas. Tā nu ir sanācis," pauda Čudars.

KONTEKSTS:

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka Salaspils novada pašvaldības kapitālsabiedrības amatpersona, izmantojot savas pilnvaras rīkoties ar kapitālsabiedrības finanšu līdzekļiem, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, mantkārīgā nolūkā no pašvaldības kapitālsabiedrības konta šā gada februārī veica pārskaitījumu 3000 eiro apmērā uzņēmumam, kas sniedz azartspēļu pakalpojumus tiešsaistē.

Igaunis pērn par darbu "Valgums-S" nopelnījis 56 231 eiro. Viņš kā eksperts darbojies arī Latvijas Darba devēju konfederācijā, par ko saņēma 1377 eiro. Ienākumos pērn deklarējis arī 15 000 eiro laimestu. Viņam pieder 1979. izlaiduma gada automašīna "M 412 IE" un nekustamais īpašums Rīgā.

"Valgums-S" pilnībā pieder Salaspils pašvaldībai, liecina "Firmas.lv" informācija. Tas 2018. gadā strādājis ar 1 712 432 eiro apgrozījumu un 12 937 eiro peļņu. Uzņēmuma valdē strādā tikai Igaunis. Uzņēmuma mājaslapā norādīts, ka tā pamatdarbības mērķis ir ūdensapgādes, kanalizācijas un notekūdeņu attīrīšana un šo iekārtu ekspluatācijas nodrošināšana, un ar to saistīto tehnisko darbu un pakalpojumu izpilde.

Uzņēmuma pārziņā ir visa pašvaldībai piederošā ūdenssaimniecības infrastruktūra, kura regulāri tiek ekspluatēta, uzturēta un iespēju robežās - atjaunota, tajā skaitā artēziskie un dziļurbumi, hidrofori, ūdenstorņi, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, pārsūknēšanas stacijas, pārsūknēšanas akas, ūdens apgādes maģistrālie vadi un kanalizācijas maģistrālie vadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti