KNAB aizturējis arī Rīgas Tūrisma attīstības biroja darbinieci Priedīti

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lietā par Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) amatpersonu iespējamiem noziegumiem aizturējis arī biroja vadītāju Ingunu Priedīti, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esoša informācija.

Iepriekš tika ziņots, ka aizturēta RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča ("Gods kalpot Rīgai"). 

Likums ļauj personu aizturēt uz 48 stundām. Lai paturētu RTAB darbinieces apcietinājumā ilgāk, KNAB jālūdz tiesai lemt par drošības līdzekli.

RTAB valdē ir arī Maksims Tolstojs, kurš kratīšanās laikā atradās komandējumā ārpus Latvijas. Par to, vai KNAB iztaujājis viņu, pagaidām nav zināms. Savukārt otram valdes loceklim Guntaram Grīnvaldam lietā nav piemērots nekāds statuss.

KONTEKSTS:

KNAB sācis kriminālprocesu pret Rīgas domes nodibinājuma RTAB amatpersonām par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu, dokumentu viltošanu un viltotu dokumentu izmantošanu un krāpšanu. Kriminālprocess sākts pirms vairāk nekā mēneša, proti, 5. aprīlī, iIgstoša un apjomīga darba rezultātā analizējot iegūto informāciju.

Informācijas ieguvē KNAB cieši sadarbojās ar Valsts kontroli. Tā pirmdien, 13. maijā, paziņoja, ka divos Rīgas nodibinājumos – RTAB un "riga.lv" – trīs gadu laikā nesaimnieciski iztērēti vairāk nekā 20 miljoni eiro rīdzinieku naudas.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 22614
Lasot par notiekošo, Tolstojs prāto vai vispār vajag atgriezties no komandējuma un vai nevajadzētu uzreiz pieteikties Krievijas pilsonībai - tur labprāt uzņem šādus kadrus, kas mītnes zemēs piesaista tiesībsargājošo orgānu uzmanību.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti