Sadaļas Sadaļas

Klientu elektroapgāde pakāpeniski atjaunojas

AS „Sadales tīkls” intensīvi turpina darbu elektroenerģijas piegādes atjaunošanai novados, kur tā joprojām traucēta, informē uzņēmuma pārstāve Ilze Rubene. Šobrīd intensīvi strādā 114 elektromontieru brigādes.

Bojājumu novēršanu sarežģī to raksturs – postījumi  reģistrēti plašā teritorijā, elektromontieriem jāmēro ievērojami attālumi elektrolīniju trasēs, lai salabotu bojātos elektrolīniju posmus.

Sarežģīta situācija ir Valmieras apkārtnē.

„Vakardienas virpuļviesulis, kas šaurā joslā virzījās pāri pilsētai, nav saudzējis jau gadu desmitiem ielu malās augušus kokus - Riharda Gredzena ielā uz zemsprieguma elektrolīnijas uzgāzts liels bērzs, savukārt Smiltenes ielā – egle. Viesulis no Valmieras puses tālāk virzījās uz Rūjienas pusi, savā ceļā nodarot ievērojamus postījumus vidējā sprieguma elektrolīnijā, kas no Valmieras aizvijas uz Matīšu pusi. Līnijā sagāzti koki - lielas egles, nodarīti bojājumi astonos elektrolīnijas posmos,” stāsta AS „Sadales tīkls” Ziemeļu ekspluatācijas daļas Valmieras nodaļas vadītājs Artis Kļaviņš.

Balvu novadā Medņevas pagastā vecas, lielas kļavas virpuļviesulis bija lauzis pie saknēm un arī koka stumbra daļā, kas tikai apliecina vēja stiprumu kāds gāja pāri novada teritorijai. Vakar gar elektrolīniju trašu malām augošie slaidie bērzi, to galotnes, vēja ietekmē skāra zemi. Smagākais darbs elektromontieriem šobrīd noris tieši mežainā apvidū, atbrīvojot trases no trašu malās augošo koku nolauztajiem stumbriem, vai elektrolīnijām uzkritušiem zariem.

Līdzīga situācija vērojama arī Latvijas austrumu daļā, kur plašā teritorijā lūzuši atsevišķi trašu malās augošie koki, raujot vadus un bojājot balstus. Bojājumi atrodas dažādās  vietās plašā teritorijā, līdz ar to remontbrigādēm, kas veic balstu maiņu un sarauto vadu sakārtošanu, ir jāpārvietojas plašā teritorijā pa elektrolīniju trasēm, lai nokļūtu pie šīm atsevišķām bojājumu vietām.

AS „Sadales tīkls” avārijas atslēgumu novēršanā piesaistījusi 114 brigādes ar 319 elektromontieriem. Austrumos strādā 77 brigādes un 222 elektromontieri, savukārt Ziemeļaustrumos – 37 brigādes ar 97 elektromontieriem. Visas brigādes ir nodrošinātas un aprīkotas ar nepieciešamajām tehnikas vienībām un instrumentiem un šodien turpinās spraigs darbs Daugavpils, Dagdas, Rēzeknes, Balvu, Burtnieku, Beverīnas, Valmieras novadā.

Būtisks avārijas atslēgumu samazinājums būs redzams dienas gaitā un šovakar, kad tiks ieslēgtas darbā elektrolīnijas, kurās šobrīd tiek veikta vētras seku novēršana. Paralēli operatīvie dienesti seko līdzi lokālu pērkonu negaisu virzībai Latvijā. Plkst. 14:30 bez elektroenerģijas piegādes ir aptuveni 3000 klientu.

Uzņēmums aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Konstatējot bīstamu situāciju - negaisa laikā uz elektrolīnijas nogāzies koks, pārrauti elektrolīnijas vadi vai zibens bojāti balsti, nekavējoties ziņot, zvanot uz AS „Sadales tīkls” klientu servisa bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt