Rīta Panorāma

Intervija ar Armandu Krauzi

Rīta Panorāma

Intervija ar Mārīti Balodi

Intervija ar Andreju Klementjevu

Klementjevs: «Vienotībai» pusotra gada laikā pienāks beigas

Opozīcijā esošās partijas “Saskaņa” deputāts Andrejs Klementjevs pārliecināts, ka šobrīd ilgstoši valdošajai partijai “Vienotība” ir ļoti zems reitings un tāpēc tai nav nekādu tiesību veidot valdību, un pati partija beigs pastāvēt pusotra gada laikā. 

Klementjevs LTV raidījumā “Rīta panorāma” pareģoja, ka pašlaik “Vienotībā” notiekošais novedīs pie partijas gala. Pēc gada pusotra tā sašķelsies un izveidosies divas jaunas partijas – vienam spēkam līdere  varētu būt “Vienotības” iekšējā opozicionāre, deputāte Ilze Viņķele, savukārt otrajam – pašreizēja partijas vadītāja Solvita Āboltiņa, kura mēģinās kaut ko glābt.

Viņš arī pauda pārliecību, ka  pašreizējai koalīcijai ir pārāk zems atbalsts sabiedrībā, bet tai ir šobrīd “varas monopols”,  “trīs partijas izdomāja, ka visus četrus gadus kontrolēs valdību, bet viņiem šobrīd ir zemākā uzticība”, un “Vienotībai” nav nekādu tiesību veidot valdību ar 5,5%  reitingu. 

Viņš arī atkārtoti paziņoja, ka “Saskaņa”, kurai Saeimā ir 24 no 100 mandātiem,  gatava veidot valdību, virzot par premjeru pašreizējo mēru Nilu Ušakovu. Viņaprāt, opozīcija arī varētu savākt valdības apstiprināšanai nepieciešamo 51 balsi.

Klementjevs klāstīja, ka “Saskaņa” varētu sākt sadarbību ar opozīcijas partijām – “No sirds Latvijai” un Latvijas Reģionu apvienību, ar kurām jau ir bijuši daži veiksmīgi sadarbības piemēri.

“Un kad mums būtu 40 un plus balsis, varētu runāt tālāk,” sacīja Klementjevs.

Klementjevs arī norādīja – ja “Saskaņai” neuzticas, jo tai ir sadarbības līgums ar Krievijas prezidenta partiju “Vienoti Krievijai”, tai varētu uzticēt kādu saimniecisko ministriju – Labklājības vai Satiksmes ministriju. “Iedodiet mums saimniecisko uzdevumu un redzēsiet, ka būsim labākie,” paziņoja Klementjevs.

Jau ziņots, ka pēc  “Vienotības” premjerministres Laimdotas Straujumas demisijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis deva partijām laiku līdz gada beigām, lai vienotos par nākamo koalīciju, premjeru un darba prioritātēm.

Pēc vairāk nekā nedēļu ilgušajām spekulācijām "Vienotība" oficiāli paziņoja, ka premjera amatam izvirzīs partijas līderi Solvitu Āboltiņu, bet par to gan vēl notika balsojums frakcijā, jo Āboltiņu neatbalsta arī daļa pašas partijas biedru.  

Ap Ziemassvētkiem neklātienes balsojumā partijas „Vienotība” valde un Saeimas frakcija nobalsoja par Solvitas Āboltiņas virzīšanu premjera amatam

Kategoriski pret darbu Āboltiņas valdībā ir pašreizējie koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība, savukārt trešais koalīcijas partneris – Zaļo un zemnieku savienība sākotnēji paziņoja, ka līdz 28.decembrim izvirzīs virzīs savu kandidātu premjera amatam, taču apsolītajā datumā  to neizdarīja un vēlāk paziņoja, ka ir atteikusies no iespējas izvirzīt savu premjera amata kandidātu un nolēmusi dot priekšroku „Vienotībai”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti