1:1

1:1 Gundars Rēders: Andrejs Klementjevs

1:1

1:1 Gundars Rēders: Andrejs Klementjevs (ar surdotulkojumu)

1:1 Gundars Rēders: Andrejs Klementjevs

Klementjevs: «Saskaņa» nosauktu Krieviju par agresoru, arī zinot, ka zaudēs vēlēšanās

Daudziem par pārsteigumu vairāku iepriekšējo parlamenta vēlēšanu uzvarētāja – partija “Saskaņa” nepārvarēja 5% barjeru un nebūs pārstāvēta nākamajā 14. Saeimā. “Saskaņietis” Andrejs Klementjevs, kurš ir bijis Saeimas deputāts kopš 7. Saeimas, LTV raidījumā “1:1” atzina, ka to visvairāk ietekmēja partijas pozīcija, nosodot Krievijas agresiju Ukrainā. Taču “Saskaņa” to pateiktu, arī zinot, ka zaudēs vēlēšanās, apgalvoja politiķis.

“Pasaule šobrīd ir melnbalta. Mēs visu laiku centāmies strādāt ar visiem un būt tas miera balodis pa vidu,” partijas neveiksmīgo startu vēlēšanās skaidroja Klementjevs.

Viņš raidījumam atzina, ka arī viņam tik slikts partijas rezultāts 14. Saeimas vēlēšanās bijis pārsteigums.

“Es biju pārliecināts, ka 10 deputāti būs,” raidījumā pauda deputāts.

“Saskaņa” ilgstoši bija populārākais politiskais spēks valstī, un reitingi liecināja, ka pat skandāli Rīgas domē un Nila Ušakova vadītās pašvaldības atlaišana nespēj tos satricināt būtiski. Taču partijas pozicionēšanās pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā bijusi izšķiroša.

“Mēs pieturējāmies pie tā, ka Krievija ir agresors un ukraiņi nebija pelnījuši šo briesmīgo traģēdiju un karu.

Un, ja mums būtu iespēja vēl vienu reizi to pateikt februārī, zinot, ka mēs zaudēsim vēlēšanās, mēs vienalga izdarītu to,” raidījumā apgalvoja Klementjevs.

Viņš pauda, ka, lai gan, sākoties karam, no politiskās elites bija aicinājums nemeklēt kangarus latviešu tautā un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) nāca klajā ar aicinājumu sākt diskusiju par vienotas politiskās nācijas veidošanu, vēlāk atsevišķi politiskie spēki iesniedza virkni likumprojektu, ko, pēc viņa teiktā, var uzskatīt arī par uzbrukumu krievvalodīgajiem Latvijā.

“Mūsu vēlētāju sāka sist. Sist par to, ka viņi runā krieviski un ka viņiem latviešu valoda nav dzimtā valoda,” secināja deputāts. Vairākas valsts iestādes pārstāja komunicēt krievu valodā, un Klementjevs pieļāva, ka “Saskaņas” vēlētājs neredzēja, ka partija šādā situācijā viņus var aizstāvēt.

Politiķis arī apšaubīja ideju, ka “Saskaņai” būtu izdevies vēlētājus noturēt, ja komunicētu radikālāk.

"Visas partijas, kas uzvarēja un mēģina aizņemt mūsu politisko nišu, viņi nepaņēma visu to, kas bija mums. Mums iepriekšējās vēlēšanās bija gandrīz 23%. Tas nozīmē, ka mūsu vēlētājs vai nu neaizgāja, vai aizgāja varbūt pie citiem politiskiem spēkiem,” pauda Klementjevs, minot, piemēram, Aināra Šlesera partiju “Latvija pirmajā vietā” vai Aivaru Lembergu par premjeru virzījušo Zaļo un Zemnieku savienību. Viņš atgādināja, ka šie politiķi masu medijos vēlētājus uzrunājuši arī krieviski.

Vēl Klementjevs pieļāva, ka partijai būtu bijis vairāk uzmanības jāpievērš komunikācijai jaunajos sociālajos medijos. Pats viņš šobrīd pēc vēlēšanām mēģināšot iekarot interneta vidi, lai tā sasniegtu cilvēkus, kuri īsti nezina, kā, piemēram, saņemt sociālo palīdzību, būtiski palielinoties dzīves dārdzībai.

Klementjevs arī nepiekrīt interpretācijai, ka jaunajā Saeimā “Saskaņas” vietā ir Alekseja Rosļikova vadītā “Stabilitātei”, kura uzrunāja krievvalodīgos vēlētājus un ieguva 11 vietas parlamentā.

“Mūsu vieta šobrīd nav aizņemta!” viņš uzsvēra, skaidrojot, ka citām partijām iztrūkst kompetences sociālo jautājumu risināšanā un skaidrošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti