Klātienes mācības visām klasēm atsāk arī aizvadītajā nedēļā neuzsākušās pašvaldības

Pirmdien, 22. novembrī, atsevišķas pašvaldības pievienojušās pārējām, kurās jau pirms nedēļas atsāktas klātienes mācības visās klašu grupās. Mācības klātienē šonedēļ atsāk, piemēram, Rīgā un Liepājā. Tāpat skolas izmanto arī ātros kovida testus, un to izmantošana visiem skolēniem esot izaicinājums, norādīja izglītības iestādēs. 

Klātienes mācības visām klasēm atsāk arī pašvaldībās, kuras tās neuzsāka aizvadītajā nedēļā
00:00 / 03:11
Lejuplādēt

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), solidarizējoties ar citām nozarēm un apzinoties kovida izplatības riskus, uz mājsēdes laiku, līdz 15. novembrim, piekrita noteikt attālinātās mācības atsevišķu klašu audzēkņiem, taču līdz ar mājsēdes beigām, visiem bija plānots atgriezties klātienē. Tomēr ne visas pašvaldības tam piekrita un nolēma, ka, ņemot vērā aizvadīto saīsināto darba nedēļu, vēl arī līdz 22. novembrim atsevišķās klašu grupās mācībām jānotiek attālināti. 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā gan vēl atsakās vērtēt, vai uz mirkli atliktās klātienes mācības sniegušas labumu, taču departamentā skaidroja – 22. novembrī mācības klātienē uzsāk visas klašu grupas. 

Departamenta izglītības pārvaldes, vispārējās izglītības skolu nodaļas vadītāja Anita Pēterkopa norādīja: “Vairāk vai mazāk mūs apbēdina tie fakti, ka 1.–6.klašu grupā mums ir daudzas klases, kuras joprojām ir karantīnā un bērni nevar mācīties klātienē, jo ir bijuši kādi saslimšanas gadījumi. Attiecībā uz 7.–12.klašu grupu ir visas iespējas mācības atsākt klātienē, bet skolas var lemt, saskaņojot ar dibinātāju, par šo rotācijas principu. Un atsevišķās skolās pēc rotācijas principa kādas dažas klases varbūt vēl šodien būs attālināti. Bet te ir runa par atsevišķās skolām un atsevišķām klasēm.”

Lēmumu atsevišķās klašu grupās uzsākt klātienes mācības vēlāk nekā visā valstī pieņēma ne tikai Rīgas pašvaldība, bet vēl atsevišķas vietvaras. Piemēram, Liepāja. Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš atzīmēja – pirmdien arī šajā skolā mācības klātienē uzsāk 7.–12. klašu skolēni un nu klātienē mācās visas klašu grupas, bet izaicinājums ir notestēt visus audzēkņus.

“Vienlaicīgi skolā 800 bērniem noorganizēt testēšanu, pie tam – ne tikai antigēna testu, bet arī pūļa testēšanu, ir diezgan izaicinošs moments. Tas ir gūtākais. Un, protams, arī šī plūsmu nepārklāšanās, cik nu ir iespējams regulēt. Bet katrā ziņā telpu vēdināšanas grafiki ir izveidoti, skolotāji ir instruēti, starpbrīža laikus ir mēģināts pārkārtot, bet jāsaprot, ka tipveida padomju ēkā ievērot visas prasības ir diezgan sarežģīti,” pastāstīja Strautiņš.

Tikmēr Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) skaidroja, ka šobrīd saslimstības rādītāji mazinās, taču tas varētu būt tādēļ, ka skolās bijusi īsā svētku nedēļa, kā arī vairākās lielajās pilsētās vecāko klašu skolēni palikuši mājās, taču tagad, kad visi atkal sāks mācības klātienē, var paredzēt iespējamu saslimstības rādītāju kāpumu.

SPKC pārstāve Ilze Arāja sacīja: “Jāņem vērā vairāki fakti, ka līdz ar mājsēdi bija skolēnu brīvlaiks, tad mācības klātienē atsāka 1.–3. klases. Jāņem vērā arī, ka pagājušajā nedēļā bija tikai trīs  darba dienas. Un arī bija atsevišķas pašvaldības, kurās lielāko klašu skolēni neatsāka mācības klātienē. Varētu būt, ka šī nedēļa ir tā, kuru mēs varam skatīties kā atskaites punktu.”

No visiem pozitīvajiem kovida testiem 6% aizvadītajā nedēļā bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu.

KONTEKSTS:

Covid-19 augstās izplatības dēļ valdība bija noteikusi tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi, laika posmā no 21. oktobra līdz 14. novembrim paredzot pagarinātu brīvlaiku, kā arī attālinātās mācības pēc brīvlaika audzēkņiem no 4. līdz 12. klasei. Pirmo klašu skolēni pēc brīvlaika beigām no 1.novembra mācījās klātienē.

No 15.novembra mācības klātienē Rīgas pašvaldības skolās atsāka 4.-6.klašu skolēni un turpināja 1.-3. klašu skolēni. Savukārt 7.- 12.klases turpināja mācīties attālināti.

Izglītības un zinātnes ministrijā norādīja, ka ārkārtējās situācijas laikā līdz 11. janvārim izglītības iestāde var mācību procesu īstenot attālināti arī pēc rotācijas principa, kad ne vairāk kā piecas darba dienas mēnesī 7.–12.klases audzēkņi var mācīties attālināti, taču šī iespēja paredzēta, lai skolas izvairītos no dažādu klašu plūsmu pārklāšanās, bet nevis pārietu attālinātājā režīmā visās šajās klašu grupās. Rotācijas principu nepiemēro 1.–6.klases izglītojamiem. Šāds lēmums pieņemts, lai saglabātu iespēju skolēniem vēl nedēļu atrasties ģimenes burbulī, lieki nepulcēties un vēl vairāk samazināt saslimstības ar Covid-19 līkni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt