Panorāma

Vilciena avārija Jelgavā apkārtējās vides piesārņojumu neradīja

Panorāma

Valsts uzņēmumu pārdošana turpināsies

Ķīšezerā pieķer maluzvejniekus

Ķīšezerā pieķer maluzvejniekus

Viens par visiem! Senāk šī musketieru devīze kalpoja un iedvesmoja cēliem mērķiem. Tagad tam nereti ir krimināla pieskaņa. To pierāda arī šīsdienas gadījums Ķīšezerā. Par maluzvejniecību tur iekritusi piecu cilvēku grupa, bet sodīt varēs tikai vienu. Patlaban ir līdaku saudzēšanas laiks, taču ir ļaudis, kas aizliegumus ignorē.

Ne brīdinājuma zīmes, ne dienas gaisma, pat ne policijas koledžas tuvums šos piecus neatturēja no nelegāla zvejas. Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektori reida laikā Ķīšezerā pamanīja aizdomīgus cilvēkus, kuri cēla ārā tīklus un gatavojas iet krastā. Stāsta Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektors Gints Zemitāns:

„Arī policijas koledžas darbinieki, bija manījuši šo faktu, bija izveduši suņus ārā, un palīdzēja pie aizturēšanas.”

Ieraugot suņus, pārkāpējiem nebija kur sprukt. Viens ar mugursomu, kurā bija zivis, gan centās noslēpties aiz koka saknes.

Jūras un iekšējo ūdeņu pārvaldes inspektors Sandris Arājs: „Džemperi parāva uz augšu, skatos - naža maksts. Tajā brīdī viņš liek roku pie naža. Neko darīt, bija jāizvelk pistole. Jāparāda, ka mēs ar plikām rokām nestrādājam.”

Ieročus vides inspektori pielieto tikai ārkārtējos gadījumos, skaidro Sandris Arājs: „Ārā vilkšana ir ekstra gadījums, kā šajā brīdī, jo pretējā gadījumā varēja būt visādi. Mēs gan bijām divi, bet viens bija pilnīgi klāt. Sagriezt viņu ir pāris sekunžu jautājums.”

Visi pieci aizturētie ir alkohola reibumā. To, ka ar tīkliem ķēruši zivis, noliedz viens no viņiem – Vadims: „Mēs neko nenoķērām. Mēs vienkārši pastaigājamies pa ezeru. Nolēmām svaigā gaisā atpūsties!”

„Skumjākais, ka visiem pieciem vainu pierādīt nevarēs. Viens it kā uzņēmās. Sastādīts administratīvais protokols par neatļautu zveju,”- stāsta Gints Zemitāns. Tam, kas uzņēmās atbildību, var draudēt 700 latu sods. Loms šoreiz nebija liels. Viena līdaka gan gandrīz 8 kilogramus smaga. Šobrīd ir aizliegta jebkāda izmēra līdaku ieguve ar jebkādiem rīkiem, jo līdz pat aprīļa beigām līdakām ir nārsta laiks. Naudas sods par katru noķerto līdaku ir 100 lati – stāsta Sandris Arājs: „Nu, raudāt gribas, jebkurš makšķernieks saprot, cik tur būtu mazuļu.”

Šodien no Ķīšezera inspektori izcēla vēl 10 tīklus, katru pa 50 metriem, kas bija rūpīgi nomaskēti un kuros jau bija iekļuvušas 25 līdakas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt