Dienas ziņas

Palielinās interese par krūmcidoniju audzēšanu

Dienas ziņas

Jaunajā fermā darbs robotizēts

Ventspilī aizvadīts starptautisks ķirurgu kongress

Ķirurgu konferences Ventspilī uzmanības centrā - invazīvā ķirurģija

Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas ķirurgu gadskārtējā sanāksmē, kas notika Ventspilī, galvenā uzmanība bija pievērsta invazīvai ķirurģijai.

Gan Latvijas, gan Lietuvas, gan Baltkrievijas ķirurgi nu jau nepilnus desmit gadus rīko regulārus kongresus reizi gadā, kādā no minētajām valstīm. Latvijā ķirurgi pulcējušies gan Rēzeknē, gan Rīgā, nu kārta pienākusi arī Ventspilij. Lai piesaistītu plašāku auditoriju ierosināts kongresā izmantot divas valodas.

“Mēs pirmo reizi kongresu veidojām divvalodīgu, jo līdz šim tas vienmēr bija angļu valodā.

Taču ne visiem, īpaši tiem, kas savu karjeru sākuši padomju laikos, angļu valoda ir tik laba. Tas bija slikti diskusijām, jo cilvēkiem bija grūti izteikties,” saka ķirurgs Igors Iesalnieks no Vācijas pilsētas Minhenes.

Vairums referātu skar minimālo invazīvo ķirurģiju, kas piemēram Ventspils slimnīcā vēl pirms pieciem gadiem bija retums.

Bet šobrīd neveicot plašus iegriezumus, operēts tiek pat kuņģa vēzis, notiek zarnu izmeklējumi un laporoskopija savā ziņā kļuvusi jau par rutīnu:

Reģionālās slimnīcas šobrīd ievieš jaunas metodes ar tādu pat interesi, kā lielo pilsētu medicīnas centri, piemēram, pirms trim gadiem Ventspilī notika Latvijas ķirurgu asociācijas sēde. Šogad vairums referātu noslēdzās ar jautājumiem un diskusijām, jo šī ir iespēja uzzināt praktiskus piemērus un risinājumus.

“Ir taču iespējas braukt uz ārzemēm. Protams, atduramies pret finanšu jautājumiem. Diemžēl, braucienus neviens neapmaksā. Rietumos kursus mediķiem apmaksā darba devējs: slimnīcas. Mūsu situācijā diemžēl tas tā nenotiek,” norāda ķirurgs Ainārs Boks no Rīgas.

Nākamais ķirurgu kongress notikšot Baltkrievijā, bet Latvijā kolēģi apvienosies atkal pēc trim gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt