Panorāma

"Vienotība" izvirza trīs premjera kandidātus

Panorāma

Pabriks: Ir jāpabeidz "Vienotības" un Dombrovska iesāktie darbi

RD: nevienam nezinot, Ķirsons rupji pārkāpis likumu

«Ķirsona māja» nav nodota ekspluatācijā; to slēdz apmeklētājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma "Lido" īpašnieka Gunāra Ķirsona jaunā ēdināšanas uzņēmuma "Ķirsons māja" ēka, kas atrodas Rīgā, Stirnu ielā, nav nodota ekspluatācijā vairāku formalitāšu dēļ. Lai gan uzņēmuma īpašnieks apgalvo, ka ēka cilvēkiem ir droša, ēstuve apmeklētājiem atvērta netiks līdz saskaņojuma iegūšanai.

Ķirsons pirmdien žurnālistiem apstiprināja, ka "Ķirsona māja" nav nodota ekspluatācijā tādēļ, ka atlikušas nelielas formalitātes, kas nav saistītas ar ēkas drošību. Būvvaldes iebildumi esot saistīti ar darbiem ēkas pagalmā, piemēram, ar kokiem vai barjerām.

Ķirsons pirmdien plāno šo jautājumu pārrunāt ar Rīgas pilsētas būvvaldi un jau šajā nedēļā saskaņojumu iegūt. Viņš norādīja, ka būvvaldes iebildumi ir pamatoti un viņš tos pamazām novērš. 

Uzņēmuma īpašnieks arī norādīja, ka ir absolūti pārliecināts par ēkas drošību un uzņemas pilnu atbildību par to. „Ir jābūt obligāti pieņemšanas nodošana aktam. Nu tas nav, es jau no paša sākuma jums atzinos, ka pieņemšanas nodošanas akta nav. Un mēs viņu ļoti gribam dabūt. (..) Jā, nu es ar – uzņemos atbildību, ka es atvēru, nu kā man taisīt ciet, cilvēki jau nāk, katru dienu es domāju, ka rīt un rīt es atvēršu vaļā. Es dabūšu tos punktus. Nu, lēnām, lēnām," saka AS „Lido" īpašnieks Ķirsons.

Tā kā šis objekts nav sabiedriski nozīmīga būve, kas ir prioritāri apsekojamie objekti, jāatzīst, ka mēs neaizbraucām šajā gadījumā uz šo objektu. (..) Ja mēs būtu konstatējuši dabā, ka šis objekts funkcionē un tiek ekspluatēts pirms nodošanas ekspluatācijā, mēs būtu attiecīgu uzdevuši pārtraukt šo ekspluatāciju, uzsver Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

„Šī ēka ir celta, nu, varētu teikt, pēc senču un veco laiku darbības principiem - ar pieckārtēju garantiju visur, un pats biju tas, kas garantēju to, šo garantiju, jebkurā vietā . Pat pamatos, kad lēja, betonu skatījos, cik ieliek dzelžus, nevis ieraksta. Gan pārsegumos, gan koka konstrukcijās esmu visu šo kontrolējis," saka Ķirsons.

Ķirsons arī uzsver, ka Rīgas pašvaldības būvvaldes iebildumi, kas liedza ēku nodot ekspluatācijā, nebija būtiski - piemēram, objekta plānos nebija norādīti attālumi, fasādes augstuma atzīmes, dažādas teritorijas labiekārtojuma izmaiņas un autostāvvietu izvietojuma izmaiņas. „Bez projekta ir uzcelta vieta, kur mums nāk atkritumi. Mēs ātri, triju dienu laikā uzcēlām tādu vienu skaistu būdiņu, lai viņa ir smuka, bet pēc likuma viņa nav pareiza," saka Ķirsons.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts ar savas pārstāves Daigas Grūbes starpniecību norāda, ka uzraudzīt, lai ēkas netiktu izmantotas pirms nodošanas ekspluatācijā, ir pašvaldības būvvalžu pienākums un atbildība. Tomēr Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kura pakļautībā ir Rīgas būvvalde, ir pārliecināts, ka ēkas izmantošana, nenododot to ekspluatācijā, ir pilnībā uzskatāma par ēkas īpašnieka atbildību, un noraida iespējamos pārmetumus, ka būvvalde objektu nav pietiekami rūpīgi uzraudzījusi. „Rīgas domes būvvalde sekoja šim projektam rūpīgi jau no paša sākuma, un šī ēka nebija nodota ekspluatācijā plānotajā laikā, jo tika konstatēta virkne trūkumu. Tomēr vienlaikus gribētos atzīmēt, ka neviens no šiem trūkumiem nebija saistīts ar telpu drošību," norāda Ušakovs.

Rīgas mērs uzsver, ka Ķirsona pieļautais pārkāpums ir būtisks, tāpēc viņam draud sods līdz pat 5000 latu apjomā.  „Jebkurā gadījumā īpašnieks nedrīkstēja sākt telpu ekspluatāciju, un tas ir rupjš pārkāpums. Ņemot vērā, ka ekspluatācija tomēr tika uzsākta, tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un sods, kura apjoms var būt līdz 5000 latiem," uzsver Rīgas mērs.

Ušakovs arī norāda, ka pieejamie Rīgas būvvaldes resursi neļauj pārbaudīt visas pilsētā no jauna uzceltās ēkas un novērst šādas situācijas.  Pašreiz atvērtie būvprojekti, ja mēs runājam par Rīgu, ir 11 tūkstoši, un viens no galvenajiem informācijas avotiem, tāpat kā policijai, ir sūdzības. Ja ir sūdzības, tad būvinspektors var aizbraukt pārbaudīt un attiecīgi rīkoties," tā pašvaldības iespējas novērst ekspluatācijā nenodotu ēku izmantošanu raksturo Nils Ušakovs.

Darbiniekiem šīs dīkstāves dienas alga tiks maksāta. Tomēr, ja tā ievilksies, tad Ķirsons mēģinās viņus nodarbināt citās ēstuvēs.

Jau vēstīts, ka Ķirsons paralēli jau esošajam "Lido" bistro tīklam sācis jauna ēdināšanas uzņēmuma attīstību Stirnu ielā. Ēstuve atklāta šovasar jūlija vidū. Ķirsona  jaunais uzņēmums nebūs vēl viens "Lido" bistro, bet gan atsevišķs no "Lido" neatkarīgs uzņēmums ar saviem attīstības plāniem.

Ķirsonam pašlaik pieder 100% kapitāldaļu uzņēmumā "K.E. Projekti", 50% kapitāldaļu uzņēmumā "Zaļā zeme Lido", 50% kapitāldaļu uzņēmumā "Daugmales projekti", 100% "Lido" kapitāldaļu, kā arī pastarpināti – visas maksātnespējīgā uzņēmuma "Dizaina projekti" kapitāldaļas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti