Rīta intervija

Ārvalstu investoru padomes pārstāve Marta Jaksona par korupciju un valdības veidošanu

Rīta intervija

"Latvijas formula 2050" priekšsēdētājs Mārcis Auziņš par NAP2027

Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis par "Rīgas satiksmi"

Ķirsis: Bemhena atstādināšana no «Rīgas satiksmes» vadītāja amata ir darbības imitācija

Rīgas mēra Nila Ušakova ("Saskaņa") solis atstādināt pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu no amata ir darbības imitācija, uzskata Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis ("Vienotība").

Intervijā Latvijas Radio viņš uzsvēra, ka Bemhens joprojām būs uzņēmuma valdē, kura pieņem lēmumus par "Rīgas satiksmi" un kura arī ir atbildīga par korupcijas pieļaušanu.

"Bemhens joprojām sēdēs tajā kabinetā, kur sēž, būs klāt pie tiem pašiem darījumiem un pelnīs to pašu algu. Ušakovam bija tiesības viņu atlaist. (..) Tā ir cilvēku maldināšana, ka kaut kas ir noticis, bet īstenībā nekas nav noticis. Lēmumus pieņem valde," skaidroja Ķirsis.

Rīgas domes opozīcijas deputāti tādēļ prasa sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par visas "Rīgas satiksme" valdes atstādināšanu. Pēc Ķirša domām, sēde varētu notikt vēl šonedēļ.

KONTEKSTS:

Ušakovs Bemhenu atstādināja no vadītāja amata saistībā ar korupcijas apkarotāju izmeklēšanu par "Rīgas satiksmes" autobusu iepirkumu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novembrī sācis kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīga satiksme” iepirkumiem un  11. decembrī veicis vairāk nekā 30 kratīšanas, kā arī aizturētas astoņas personas Latvijā un Polijā. KNAB darbinieki 11. decembrī veica kratīšanu Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme", kā arī Rīgas domē. Starp aizturētajiem - uzņēmējs Māris Martinsons un „Rīgas satiksmes” amatpersona Igors Volkinšteins.

Lietā figurē 800 000 eiro kukulis, kas esot bijis paredzēts par līguma izkārtošanu par 200 autobusu un trolejbusu piegādi Rīgai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti