Panorāma

Latvijas neatkarības atjaunošanas «de facto» 26. gadadiena

Panorāma

Kundziņsalā atklāj bezsaimnieka konteinerus

Kipra atliek lēmumu par G.Miluša izdošanu

Kipras tiesa vēl nelemj par Miluša izdošanu Latvijai

kiprKipras tiesa otrdien, 22.augustā, vēl nenolēma, vai izdot Latvijai Jūrmalas pašvaldības 2005.gada vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā notiesāto uzņēmēju Germanu Milušu. Saskaņā ar viņa advokātes teikto, tiesai esot rādošies jautājumi par būtiskiem Miluša cilvēktiesību pārkāpumiem tā sauktās Jūrmalgeitas lietas iztiesāšanas laikā un tā lūgusi Latvijas pusei iesniegt papildu dokumentus.

Miluša advokāte Jeļena Kvjatkovska norādīja, ka ir nepieciešami papildus materiāli. "Tiesas sēdē Kipras tiesai ir radušies vairāki jautājumi saistībā gan ar iespējamiem procesuāliem Miluša kunga tiesību pārkāpumiem iztiesāšanā pirmās instances tiesā, gan arī ar apelācijas procesu, klāt neesot pašam Miluša kungam," norāda Kvjatkovska.

Runa esot par runa par anonīmu liecinieku liecību izmantošanu, kā arī par kārtību, kādā Milušam tika paziņoti spriedumi un kā notika lietas izskatīšana apelācijas instances tiesā, viņam nepiedaloties, norādīja advokāte.

Jāpiebilst, ka laikā, kad lietu skatīja apelācijas instancē, Milušs vairs nebija atrodams, tomēr procesā piedalījās viņa aizstāvis. Šīsdienas tiesas sēdi Milušs esot apmeklējis, un viņa pašreizējā advokāte noraida bažas, ka viņas klients varētu nesankcionēti pamest valsti: "Viņš, kā redzat, pilda savus procesuālos pienākumus, apmeklē tiesas sēdes, un nav nekāda pamata domāt, ka kaut kas šajā ziņā mainīsies.”

Pēc Kvjatkovskas teiktā, Larnakas apgabaltiesa esot pieprasījusi Latvijas pusei papildu dokumentus, kas jāiesniedz tiesā līdz nākamajai sēdei piektdien, 25.augustā.

Ģenerālprokuratūra pagaidām neesot saņēmusi šādu dokumentu pieprasījumu,

bet ierastā prakse esot sniegt atbildes norādītajos termiņos, ja tas ir iespējams.

"Tad turpinās lietas izskatīšanu, bet, visticamāk, nekādi lēmumi pēc būtības nebūs pieņemti, jo arī aizstāvībai vajadzēs laiku iepazīties ar šiem dokumentiem. [Milušs] viņš ir Kiprā, viņš ir brīvībā, ieradās uz tiesas sēdei un arī turpmāk visus savus procesuālos pienākumus pildīs. [Drošības līdzekļi] viņam ir vairāki, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, bet, protams, viņš nevar atstāt Kipras teritoriju," paskaidroja Kvjatkovska.

Nākamā tiesas sēde notiks 25. augustā.

Jūrmalas domes kukuļdošanas skandālā pirms vairāk nekā 10 gadiem uzņēmējs Germans Milušs iezīmējās kā atslēgas figūra. Tika uzskatīts, ka tieši viņš sagādāja 20 tūkstošus latu, kurus vēlāk Jūrmalas domes tualetē domnieks Gvido Harijs Volburgs ielika žaketes kabatā citam domniekam – Ilmāram Ančānam, lai viņš pēc pāris minūtēm gaidāmajās domes vadības vēlēšanās savu balsi atdotu par labu bijušajam pilsētas mēram Jurim Hlevickim.

Ančāns naudu paņēma, bet par Hlevicki nenobalsoja un kukuļdevējus nosūdzēja. “Paņēma un uzmeta,” tā “BMW” dīleris Germans Milušs uzreiz pēc notikušā pa telefonu ziņoja politiķiem Aināram Šleseram un Andrim Šķēlem.

Krimināllietā par kukuļa došanu personu grupā apsūdzēja četras personas – Volburgu, vēl vienu iesaistīto domnieku Leonīdu Lasmani, pašu Hlevicki un Milušu. Viņš slimības dēļ neieradās jau uz pašu pirmo tiesas sēdi un kavēja procesa gaitā, arī veselības stāvokļa dēļ, lai gan LTV žurnālisti pieķēra viņu, neilgi pēc tam spēlējot hokeju.

Hlevickim un Milušam piemērots piecu gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, Volbrugam - trīs gadu brīvības atņemšana nosacīti ar trīs gadu pārbaudes laiku. Miluša sievas iemaksātā drošības nauda - 20 000 latu - ieskaitīta Valsts kasē, nolēma tiesa. Hlevickis un Volbrugs sodu jau sen kā izcietuši. Volbrugs pirms pāris gadiem nomira.

Tomēr uz sprieduma pasludināšanu Milušs vairs neieradās, un policija viņu izsludināja starptautiskā meklēšanā. Germans Milušs pieņēma Krievijas pilsonību un veiksmīgi izvairījās no aizturēšanas, līdz augusta sākumā no Maskavas ielidoja Kiprā. Tur viņu aizturēja, bet jau pēc nedēļas tiesa lēma Milušu no apcietinājuma atbrīvot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti