Ārpus Rīgas

Avīzes "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore par opozīcijas ierosinājumiem Bauskas novada domē

Ārpus Rīgas

''Ziemeļlatvijas'' galvenā redaktore Ingūna Johansone par telefonkrāpniekiem

Kinologs: Dienesta suni nespēj aizstāt nekādi tehniskie līdzekļi

Kinologs: Dienesta suni nespēj aizstāt nekādi tehniskie līdzekļi

Dienesta suni nespēj aizstāt nekādi tehniskie līdzekļi, uzskata Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks Uldis Barkāns.

"Dienesta suns mūsdienās ir diezgan universāls līdzeklis, kuram līdz šim vēl nav atrasti alternatīvi tehniskie līdzekļi," saka Barkāns.

Viņš skaidro, ka ir daudz tehnisko līdzekļu, elektronisko ierīču, kas līdztekus dienesta suņiem tiek izmantotas, tomēr robežsargi, policisti un muitnieki dienesta suni var izmantot jebkuros laika un apvidus apstākļos.

"Ar viņa palīdzību var sasniegt rezultātus, ko cilvēkam vienam pašam nebūtu pa spēkam izdarīt," uzsver Barkāns.

Dienesta suņiem, lai viņi nezaudētu savu kvalifikāciju, ir nepieciešami regulāri treniņi. Tieši šonedēļ Valsts robežsardzes koledžā notiek XXI Valsts robežsardzes kinologu sacensības, kurās pēdu, narkotisko vielu, sprāgstvielu un ieroču meklēšanā kinologi sacenšas gan individuāli, gan komandās.

Kinoloģe Līga Zaķe, kura kopā ar savu dienesta suni Šeriju strādā Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldē, stāsta, ka sacensības ir veids kā sevi pierādīt. Viņa saka, ka arī ikdienā darbs ir veiksmīgs.

Valsts robežsardzes kinologu sacensībās piedalās kinologi no robežsardzes, Valsts policijas, muitas un ieslodzījuma vietu pārvaldes. Šogad sacensības notiek jau 21 reizi.

"Sacenšas trīs disciplīnās: cilvēka smaržas meklēšanā, narkotisko vielu meklēšanā un sprāgstvielu meklēšanā.

Kopumā ir vairāk nekā 70 dalībnieku no astoņām valstīm, ieskaitot Latviju," stāsta Barkāns.

Dienesta suņiem, lai viņi nezaudētu savu kvalifikāciju, ir nepieciešami regulāri treniņi. Sacensības kinologiem notiek gan individuāli, gan komandās.

Kinoloģei Lienei Priedei uz kakla uztetovēta suņa ķepa. Kinoloģes darbs ir viņas dzīves aicinājums.

"Man ir veicies, mans darbs ir mans hobijs. Es nevarētu strādāt to darbu, kas man nepatiktu.

Tas ir no sirds un dvēseles, suņi - tas ir mans no mazotnes," stāsta Priede.

Kinologs Nikita sacensībās pārstāv Moldovu, ieradies ar suņiem, kas meklē narkotiskās vielas un cilvēkus.

"Mūsu valstī robežpunktos un uz robežas ir vajadzīgi suņi, kas meklē pēdas, jo ir robežpārkāpēji, tāpat mums ir vajadzīgi suņi, kas meklē narkotikas, jo ir mēģinājumi pārvest narkotiskās vielas ar transportlīdzekļiem," saka Nikita.

Kinologs atzīst, ka salīdzinājumā ar Latvijas kinologu darbu viņiem ir, kur tiekties.

"Mēs saprotam, ka mums līmenis ir zemāks. Mēs cenšamies, attīstāmies, un progresu mēs redzam," atzīst kinologs no Moldovas.

Dienesta suņiem meklēšana notiek iekštelpās, automašīnās, lauku apvidū un mežā, pietuvinot sacensības kinologu reālajam darbam.

Kinologu sacensības noslēgsies piektdien, 18.maijā, kad kinologiem, kuri startē komandās, būs jādemonstrē dienesta suņa paklausība. Individuālie kinologu rezultāti būs zināmi jau 17.maija pēcpusdienā.

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti