Ķīniešu studenti gandarīti par vasaras skolu Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Šonedēļ ne tikai pasaules koru olimpiādes dalībnieki pieskandina Rīgu, bet starp tiem arī studenti no Ķīnas, kuri atbraukuši smelties zināšanas Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes rīkotajā vasaras skolā par komunikācijas jautājumiem. Ar studentiem tikās arī  pieci.lv žurnāliste Ieva Upīte.

„Rīga… o, mans pirmais iespaids… Manuprāt, Rīga ir daudz citādāka nekā Viļņa. Pilsēta ir ļoti, ļoti skaista. Ainava - tik skaisti šeit! Cilvēki ir ļoti laipni. Un skolotāji, grupas vadītājs ļoti laipns. Un lielākais pārsteigums ir ēdiens, ļoti garšīgs un man tas ļoti patīk! Man Rīga patīk ļoti!” - tā sajūsmināti saka Vu Di, studente no Ķīnas Komunikācijas universitātes, kas kopā ar kursabiedriem un dažiem universitātes pārstāvjiem mācību vizītē apciemo Baltijas valstis, lai diskutētu un smeltos jaunas zināšanas par komunikācijas jautājumiem.

Pirms astoņām dienām Ķīnas delegācija atgriezās no Viļņas un nu Rīgā, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu vasaras skolas ietvaros, diskutē par Latvijas komunikācijas vidi.

„Šajā rītā mēs mācījāmies par sociālajiem medijiem. Un mēs zinām dažus sociālos tīklus, tādus kā „Youtube”, „Instagram”, „Facebook”, „Twitter” un tā tālāk - ziniet,  Ķīnā mēs tos nevaram lietot. Bet šīs vasaras skolas ietvaros mēs par tiem uzzinājām daudz ko jaunu,” stāsta Vu Di.

Piemēram, Vu Di vasaras skolas laikā reģistrējās sociālajā tīklā „Instagram”, bet „feisbukā”, kuru lieto teju 1,3 miljardi lietotāju, viņas un kursa biedru nav aizvien. Tā vietā viņi komunicē vietējos sociālos tīklos.

„Mēs lietojam „Weibo”, kura funkcijas ir tādas pašas kā „Facebook” un „Twitter”,  un tāpat mēs vēl lietojam „Weixin”, kas saukts arī par „We Chat”, kam ir līdzīgas funkcijas kā „Facebook”. Ķīnā tas ir ļoti populārs,” skaidro Vu Di.

Taču, par to runājot ar Ķīnas jauniešiem, kā norāda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes, komunikācijas nodaļas pārstāvis Kaspars Rūklis, jābūt politkorektiem. Lekciju laikā, kurā runāts par „Facebook” un citu sociālo tīklu lietošanu, Kaspars secinājis, ka Ķīnas studenti ļoti labi apzinās, kādi ierobežojumi no Ķīnas valdības ir sociālo tīklu izmantošanā:

„Bet tai paša laikā viņi ļoti labi zina šos medijus, izmanto tos un prot lietot. Bet viena tāda interesanta lieta, - protams, es negribu salīdzināt Latviju ar Ķīnu, - bet viena tāda interesanta lieta, ko mēs šodien noskaidrojām gan lekcijā pie Līvas Brices, gan arī  draugiem.lv, ir tas, ka gan Latvija, gan Ķīna sociālo mediju kartē izceļas. Jo gan Ķīnā ir ļoti daudzi vietēja rakstura sociālo mediju tīkli, gan arī Latvijā mums ir savs draugiem.lv, ar kuru mēs lepojamies. Bet, protams, atšķirība ir tāda, ka Latvijā mēs katrs varam izmantot, ko tik mēs vēlamies, bet Ķīnā šie Rietumu sociālie tīkli ir aizliegti.”

Vasaras skolas laikā studenti ne tikai uzzina aktuālo par sociālo mediju vidi, bet arī dodas arī mācību ekskursijās, stāsta viena no Ķīnas Universitātes pasniedzējām Vang Ksautang:

„Mūsu vasaras skola ir par komunikācijas zinātni un mākslu, un šajās dienās mēs mainām savu skatījumu uz šo zinātni ne tikai no akadēmiskās, bet arī no praktiskās puses. Mēs ne tikai daudz mācāmies auditorijās, bet mēs arī apciemojam daudzas vietas. Kā, piemēram, „Swedbanku” vai Nacionālo bibliotēku. Mēs mācamies citādi.”

Šī vasaras skola, kā norāda Kaspars Rūklis, ir tikai pilotprojekts, kurā Ķīnas delegācija iepazīstas ar Baltijas valstu universitātēm un vienlaicīgi plāno paplašināt sadarbību arī nākamajos gados. Taču pašlaik, noslēdzot Rīgas vasaras skolas nedēļu, studentiem jāizveido neliels digitāls stāsts par Latvijā piedzīvoto - par to, kā viņiem te ir gājis un ko viņi ir uzzinājuši.

Par to, kā dažādas Latvijas organizācijas sazinās ar savām mērķauditorijām, kā strādā mediji, arī par vienkāršām lietam. „Jo viņiem ļoti garšo, piemēram, Rīgas ēdiens. Mēs esam bijuši dažādās vietās un viņi vienmēr safotografē, kā izskatās rupjmaizes kārtojums, piemēram, arī tādas lietas būs redzamas viņu digitālā stāsta vietnē,” pamanījis Kaspars Rūklis. 

Ķīnas studentu veikto pēc tam varēs aplūkot Rīgas vasaras skolas „Facebook” lapā, taču jau šodien ārzemju studenti dosies tālāk uz Tallinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti