Ķīlis: Ja nebūs nodrošināta pēctecība IZM vadībā, es turpināšu strādāt līdz pēdējam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ja izglītības un zinātnes sektorā nebūs nodrošināta pašreizējā ministra Roberta Ķīļa aizsākto reformu virzība, tad viņš no amata neatkāpsies un turpinās darbu tik ilgi, cik tas fiziski būs iespējams.

„Tad ar to plāksni (..) Savādāk ir grūti strādāt šajā jomā!” viņš sacīja. Iepriekš intervijā viņš komentējot savu pašreizējo veselības stāvokli, uzsvēra, ka, strādājot tādā ritmā kā līdz šim, viņš arī varēja sev nodarīt visļaunāko. „Kopumā es jūtos labi [šobrīd]. Bet tas ir tāpēc, ka ar mani strādā virkne ārstu, un es izeju cauri virknei procedūru,” sacīja Ķīlis un norādīja, ka iepriekš divas reizes jau bijis pirmsinfarkta stāvoklī. „Mani ir saremontējuši, un es eju un daru tālāk (..) Es nepadodos. „Štrunts” par to, kā man iet!”. Ārsti jau janvārī, februārī Ķīlim ieteikuši paņemt garāku atvaļinājumu, taču ministrs atteicies. Tagad būs nepieciešams viens līdz divi mēneši, lai atgūtos un spētu regulāri strādāt.

Intervijas sākumā Ķīlis uzsver, ka turpmāk strādāt šādā veidā nozīmētu nodarīt sev neatgriezenisku ļaunumu. „Nē, nu nākošais būtu plāksne „Roberts Ķīlis 1968 – 2013” (..) vai kādā rehabilitācijas centrā, kur man slauka siekalu (..) tie nav joki,” teica Ķīlis.

Tomēr intervijas otrajā pusē Ķīlis norāda, ja viņa aizsāktās reformas netiek turpinātas, tad viņš paliek savā amatā. „Nu, tad ar to plāksni! Nu, ko citu? (..) Savādāk ir grūti strādāt šajā jomā (..) Tādēļ ir vērts nolikt karoti!” viņš noteica.

Ķīlis atzina, ka Reformu partijas biedrs un Rīgas Ekonomikas augstskolas pasniedzējs Vjačeslavs Dombrovskis būtu labs viņa darbu turpinātājs. Tieši kopā ar Dombrovski Ķīlis esot izstrādājis augstākās izglītības reformas. „Viņš noteikti ir diplomātiskāks nekā es. Tā ir viņa priekšrocība,” teica Ķīlis.

Vēstīts, ka Ķīlis pirmdien paziņoja, ka ir gatavs atkāpties un iesniegt demisijas rakstu. Patlaban kā ticamākais viņa darbu turpinātājs ir Vjačeslavs Dombrovskis, kurš patlaban vada Saeimas Tautsaimniecības komisiju. Ķīlis jau vairāk nekā mēnesi nav bijis darbā sirds veselības problēmu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti