Ķīlis: Ironiskā kārtā Reformu partija izglābusi «Vienotību»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

No politikas aizgājušais kādreizējais izglītības ministrs Roberts Ķīlis, kurš piedalījās Zatlera Reformu partijas tapšanā, uzskata, ka pašreizējais valdošais politiskais spēks “Vienotība” ironiskā kārtā izglābās uz Reformu partijas (RP) rēķina.

Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” Ķīlis pauda, ka RP izglāba “Vienotību” - ja nebūtu Reformu partijas, “Vienotība” tagad būtu marginalizējusies un tāda spēka tagad nebūtu.  

Ķīlis atzina, ka Reformu partija nebija labi organizēta un dažos jautājumos viņš kā ministrs jutās viens. Piemēram, Augstākās izglītības padomes pārvēlēšanas  jautājumā Reformu partijas atbalsta pietrūka. Iespējams, partijas biedri bija pārliecināti, ka “tikšu galā pats”, sprieda Ķīlis.

Viņš arī atzina, ka Reformu partija bija neviendabīgs veidojums, tajā sanāca cilvēki, kuri gribēja pārmaiņas, taču gribēja tās dažādu iemeslu dēļ – tur bija gan ticīgie, fundamentāli noskaņoti cilvēki, bija liberāli noskaņoti, un tāpēc bija pretrunas, kas “izpaudās darbības laikā”.

Viņš arī sprieda, ka neveiksmīgs bija partijas organizēšanas darbs, cilvēki “izklīda pa ministrijām”, un nebija darba organizācijas, kad bija nepieciešams politisks atbalsts.

Pilna intervija ar Robertu Ķīli - atklāti par politikas spēlēm, Reformu partijas neveiksmes cēloņiem, savām veselības un alkohola problēmām:

 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Reformu partija, kas tika dibināta neilgi pirms 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanām, ieguva tajās otro vietu aiz “Saskaņas centra” un 22 deputātu mandātus, par divām vietām apsteidzot "Vienotību”. Taču trijos Saeimas darbības gados dažādu pretrunu un neveiksmju vajātā partija faktiski nonāca uz likvidēšanas sliekšņa, 12.Saeimas vēlēšanās tā nolēma startēt kopā ar “Vienotību”, bet vēlāk RP biedri, kas vēlējās kandidēt uz parlamentāriešu vietām, vienkārši iestājās “Vienotībā”.

Pērn novembra nogalē Reformu partija gan nolēma turpināt darbu.           

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti