Dienas ziņas

Invalīdu biedrība piketā aicina neatņemt mājas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ķibeles ar ietvju tīrīšanu Rīgā – arī šogad

Ķibeles ar ietvju tīrīšanu Rīgā – arī šogad

Pagājušajā ziemā par ietvju netīrīšanu Rīgā tika sākti vairāki simti pārkāpuma lietu. Privātpersonai administratīvais sods varēja sasniegt 350 eiro. Šogad Rīgā ir jauna kārtība, kas paredz – netīrītās ietves uzkops pašvaldība un vēlāk izrakstīs rēķinu. Tomēr ķibeles ir arvien, vēstīja Latvijas Televīzija.

Rīgas domes saistošie noteikumi paredz, ka par ietvju uzturēšanu atbildīgs pieguļošās zemes namīpašnieks. Attīrīšana no sniega jāveic vismaz 50% platumā no kopējā gājēju ietves platuma, attīrītais platums nedrīkst būt mazāks par pusotru metru. Ietvēm jābūt tīrām katru dienu līdz pulksten 8 rītā un, ja nepieciešams, jāatkārto periodiski visas dienas garumā. Šajās dienās, kad daudz puteņo, tīru ietvi redzējis vien retais no uzrunātajiem Rīgas iedzīvotājiem.

Iedzīvotāja Tatjana Latvijas Televīzijai atzina: "Slikti, ka netīra. Es jau divas reizes esmu lauzusi rokas. Vienu reizi šo roku, citā reizē otru. Un kas vēl atliek? Abas kājas salauzt?"

Bet Tamāra norādīja: "Cilvēkiem ir grūti paiet līdz pieturai. Neviens netīra trotuārus. Šodien redzēju tikai vienu lielu mašīnu pa Valdeķu ielu. Tas ir prieks, kaut viena mašīna."

Katra pašvaldība pati nosaka, kā un cik bieži jātīra ietves. Šogad galvaspilsētā darbu sāk jauna ielu tīrīšanas kārtība.

Pagājušajā sezonā par netīrītu ietvi Rīgā varēja sodīt ar administratīvo sodu līdz 350 eiro. Praksē sods bija ap 70 eiro. Šogad gan namīpašnieki vairs netiek sodīti. Ja konstatēts, ka ietve netīra, īpašniekam tiek dotas trīs stundas, lai to notīrītu. Ja tas netiek izdarīts – pašvaldība izdara to pati un pēc tam īpašniekam nosūta rēķinu par darbiem.

Šajās dienās tas īstenots 23 gadījumos, pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks Kaspars Kauliņš. Grūti esot nodrošināt tīras arī tās ietves, par kurām atbildīga pašvaldība.

"Papildu problēmas radījis pakalpojuma sniedzējs, ar ko ir noslēgts līgums par šī darba veikšanu. Pēc šīs nedēļas ir secināts, ka izpildītāja jaudas nav pietiekamas. No uzdotā darba viņi izpilda mazāk nekā 50%. Attiecīgi piemērosim līgumsodus. Un, ja nebūs uzlabojumu, iedarbināsim līguma laušanas procedūru un slēgsim līgumu ar nākamo pretendentu," viņš sacīja.

Par netīrītām ietvēm iespējams ziņot Apkaimju iedzīvotāju centram, zvanot pa tālruni 80000800.

Rīdzinieku domas par sniegoto dienu – dalās

Piesnieg ielas, slīd kājas un saskrienas mašīnas. Sētnieki un ziemas tehnika strādā, bet sniega daudzums nemazinās. Tā var raksturot šo dienu galvaspilsētā, kur Latvijas Vides meteoroloģijas un ģeoloģijas centrs izsludināja sarkano brīdinājumu. Latvijas Radio uzrunātiem cilvēkiem domas par īpaši sniegoto dienu dalījās – vieni bija priecīgi, bet citi par piedzīvoto ir šausmās.

Rīdzinieku domas par sniegoto dienu – dalās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Lai nokļūtu uz 1. tramvaja galapunktu Juglā, tuvējo māju iedzīvotāji par spīti sētnieku nerimstošiem pūliņiem bija spiesti brist pa dziļu sniegu, novēroja Latvijas Radio.

Pie pašas pieturvietas sniegs gan ir sablīvēts, taču, atejot pāris soļus nostāk, jau ir kupenas un, lai nesaslapinātu apavus, kājas nākas celt augstāk. Grūtības nokļūt vēlamajā vietā rada arī vējš, kas sniegu pūš sejā un acīs. Tāpēc cilvēkiem nākas ziemas jaku apkakles un šalles pacelt augstāk, acis piesedzot ar cimdotu roku. Par īpaši sniegoto dienu Rīgā Latvijas Radio uzrunātiem vietējiem iedzīvotājiem domas dalījās

Staņislavs sacīja: „Vispār ir skaisti. Ceļi gan nav tīrīti, un tas nav skaisti. Līdzīgi kā dzīvnieku pasaulē nākas pielāgoties. Sniegu pilsēta jau laikam vāc nost. Štatā cilvēki taču ir, bet sniega jau ir kilogramiem vai pat tonnām daudz, tāpēc vienā dienā visu novākt nevar.”

Bet Valdemārs atzina: "Staigājot starp Juglas daudzdzīvokļu ēkām, novēroju, ka mašīnām uzsākt gaitu ir visai grūti. Vadītājiem vairākas reizes nākas spiest uz gāzes pedāli, lai mašīna izkustētos."

Latvijas Radio uzrunāja arī kādu sievieti, kura tīra savu automašīnu, uz kuras ir kādus desmit centimetrus bieza sniega kārta. Irina pastāstīja, ka savu mašīnu nav tīrījusi tikai vienu dienu.

„Es vēl pagaidām neesmu braukusi ārā. Baidos, jo paši redzat, kādi ir ceļi. Līdz mašīnai atnācu bez grūtībām. Mums pie trepju telpas daudzmaz ir sakārtots. Bet visur citur… Paši redzat," viņa norādīja.

Ielās sniegu tīra gan ziemas tehnika, gan arī sētnieki, kuriem nākas smagi strādāt. Tā, piemēram, kāda darbiniece no „Rīgas namu pārvaldnieka” atzīmēja, ka sniegu šodien nāk tīrīt jau trešo reizi.

„Aizgāju mājās uz divām stundām. Tagad jau atkal nāku atpakaļ, lai strādātu. Man teritorija ir liela. Iedomājieties, tādu teritoriju sakārtot ar rokam. „Rīgas namu pārvaldniekam” mašīnu taču nav. Šausmīgi! Ja gaidāma vēl tāda pati nedēļa, sniegu nebūs kur likt," viņa teica.

Tik spēcīga snigšana Rīgā un citviet valstī ir pārsteigums, jo, kā atzīmēja meteoroloģe Ilze Kornete, nokrišņu ir vairāk, nekā sākotnēji paredzēts.

Rīgas domes Satiksmes departaments aicināja automašīnas novietot tā, lai sniega tīrīšanas tehnika varētu izbraukt. Namu uzturētāji aicināti sniegu no ietvēm vai jumtiem nemest uz brauktuvēm. Kamēr turpināsies intensīva snigšana, sniega izvešanu no galvaspilsētas ielām vēl neplāno. Visticamāk, šajā nedēļas nogalē tas vēl nenotiks.

Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods pauda: "Šobrīd mums primāri nodrošināt ielu sakopšanu. Kad tas būs izdarīts, tad apzināsim, cik augsti sniega vaļņi izveidojušies, un varēsim lemt par sniega izvešanu. Primāri to izvedīs no Vecrīgas, Rīgas centra un sabiedriskā transporta pieturvietām."

Savukārt meteoroloģe Ilze Kornete atgādināja – gan gājējiem, gan autovadītājiem šajā laikā ir jābūt īpaši uzmanīgiem, jo ceļi ir slideni.

KONTEKSTS:

Rīgas pašvaldība nolēmusi sodīt uzņēmumu "Clean R", kas atbild par pašvaldības ietvju ziemas uzturēšanu, piemērojot līgumsodu 900 eiro par dienu. Ja darbu izpildes kvalitāte tuvākajās dienās saglabāsies neapmierinoša, Rīgas pašvaldība plāno operatīvi lauzt līgumu, kas pašreiz spēkā līdz decembra beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt