4. studija

Kāpēc nav vērts ticēt ziņām ar šausmīgiem, asiņainiem un biedējošiem virsrakstiem?

4. studija

Kāpēc sabiedriskā transporta pieturvietas Rīgā ir bez soliņiem un nojumēm?

Vietā, kur Ķengaraga iedzīvotāji dodas pēc avota ūdens, izplūst kanalizācija!

Ķengaragā pie populārā avotiņa izplūst kanalizācija; Vides dienests sola iesaistīties

Blakus populārai dzeramā ūdens ņemšanas vietai Rīgā, Ķengaragā, netālu no Daugavas, sākusi izplūst kanalizācija. Acīmredzot kāds nelegāli izmanto novecojušo, agrāk Rumbulas lidlauka aviācijas bāzei piederošo kanalizācijas sistēmu, ziņoja LTV raidījums “4.studija”. Pēc raidījuma komandas intereses notikušo izmeklēs arī Valsts vides dienests.

ĪSUMĀ:

  • Iedzīvotāji sūdzas par kanalizācijas noplūdi pie populārā avotiņa.
  • Piesārņojuma avots ir pārdesmit metrus no avotiņa, purvainā vide ir piesārņota.
  • Tur savulaik bijusi izbūvēta ūdensvada un kanalizācijas sistēma.
  • “4.studija” informējusi policiju, likumsargi sola situāciju izmeklēt.
  • “Rīgas ūdens” tīkli pie noplūdes nevar būt vainojami – tie atrodas tālāk.
  • “Rīgas pilsētbūvnieks” noplūdi gatavs novērst, bet jāatrod vainīgie. 
  • Vides dienests sola noskaidrot, kurš nelegāli izmanto vecu kanalizācijas sistēmu.   

4.studijas skatītājs Gundars ziņoja par piesārņojumu pie populāras dzeramā ūdens ņemšanas vietas. Avotiņš Ķengaragā ir ārkārtīgi populārs, no tā dzeramo ūdeni ik dienas ņem daudzi vietējie iedzīvotāji.    

Bet blakus tam no padomju laikā izbūvētas, ilgus gadus pamestas kanalizācijas un ūdensvada sistēmas sācis izplūst ūdens ar kanalizācijai raksturīgu smaku.

Gundars pats arī izpētījis, kur meklējams piesārņojuma avots. Tas atrodas vien pārdesmit metrus no ūdens ņemšanas vietas. Purvainā vide ir acīmredzami piesārņota. Redzams, ka šeit savulaik bijusi izbūvēta ūdensvada un kanalizācijas sistēma, kas ļoti ilgus gadus nav izmantojama. 

Piesārņojuma vietu atnācis izpētīt arī cilvēks, kurš, kā pats apgalvo, nāk no uzņēmuma, kas atrodas aiz žoga, pie kura sākas smakojošā ūdens tērcīte. “Mēs šodien sajutām smirdoņu nenormālu. Tas nevar būt no mums, mums nemaz tādas kanalizācijas nav. Te ir bijuši gadījumi, kad kaut kādi izlej kanalizāciju, tie, kas braukā ar tām mucām!” stāstīja uzņēmuma pārstāvis.

Raidījums par piesārņojumu informēja arī policiju, un Valsts policijas ekipāža nelika  gaidīt - policisti vietu ir piefiksējuši, notiks izmeklēšana.

Tikmēr uzņēmuma “Rīgas ūdens” Ūdens resursu inspekcijas speciālisti uzņēmuma Ģeogrāfiskās informācijas sistēmā apskatīja potenciālo noplūdes vietu. Uzņēmuma kanalizācijas tīkli no tās atrodas ļoti tālu, līdz ar to RŪ inženiertīkli šajā gadījumā pie noplūdes nevar būt vainojami.

Savukārt “Rīgas pilsētbūvnieks” ir gatavs noplūdes cēloni likvidēt, tam būšot nepieciešami 2 tūkstoši eiro un pāris stundu darba, tomēr ir jāatrod, kam pieder  teritorija, no kuras kanalizācija noplūst, jāatrod vainīgais, lai kanalizācijas plūdi tiktu apturēti.

“Mēs varam teorētiski to veco kanalizācijas aku, kas tur ir palikusi no padomju laikiem, aizbērt. Bet nav jau garantijas, ka tur pēc divām dienām nesāks plūst ārā,” norādīja SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” sabiedrisko attiecību vadītājs Ivo Kiršblats.

“4.studija” par šo piesārņojumu ar Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību daļu sazinājās 4 dienas, un sākotnēji ieinteresētības situācijas risināšanā nebija nekādas, tikmēr piesārņotais ūdens turpināja tecēt Daugavā. Tomēr pēc vairākām dienām dienests informēja, ka vides inspektors tomēr dosies noskaidrot, kurš nelegāli izmanto novecojušo, agrāk Rumbulas lidlauka aviācijas bāzei piederošo kanalizācijas sistēmu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt