Ķengaragā daudzdzīvokļu mājas iemītnieki mēnešiem strīdas ar RNP, lai novērstu caurumus sienā

Rīgā, Ķengaragā, kādā daudzdzīvokļu mājā iedzīvotāji jau vairāk nekā pusgadu nespēj rast kopīgu valodu ar ēkas apsaimniekotāju – "Rīgas namu pārvaldnieku" (RNP), tādējādi nevar pabeigt remontu mājas kāpņutelpā, kur pēc logu nomaiņas ārsienā radās caurumi. Iedzīvotāji ir izmisumā, uzskatot, ka pašvaldības uzņēmums darbus kavē apzināti. Rīgas izpilddirektors uzņēmumam pārmetis nekompetenci.

Ķengaragā daudzdzīvokļu mājas iemītnieki mēnešiem strīdas ar apsaimniekotāju - RNP
00:00 / 03:50
Lejuplādēt

Lokomotīves ielā 62, apmeklējot pāris kāpņutelpas, var novērot, ka dažviet virs svaigi nomainītiem logiem griestos ir manāmas plaisas. Vienā vietā tās ir sienā un pat pāris metru garumā. Plaisu platums vietumis sasniedz vismaz centimetru. Kāda dzīvokļa iedzīvotāja par to ir sašutusi. Viņa sacīja: "Gads vēl nav pagājis. Tā sprauga sākumā bija maziņa, maziņa. Tagad ir stipri lielāka. Drīz tas [apmetums] var nokrist nost."

Logus nomainīja uzņēmums, ar kuru vienojās mājas apsaimniekotājs RNP. Iedzīvotāji norādot, ka plaisas esot pamanāmas arī citās mājās. Redzot, ka tāds liktenis var gaidīt arī ēku Lokomotīves ielā 60, mājas iemītnieki nolēma uzņēmumu atrast paši. Logus izdevies nomainīt jau ziemā, bet daudzviet ārsienā izveidojās izdrupumi, kurus būvnieks nolīdzināt nevar, jo darbu izmaksas pārsniedz plānoto. Lai vienotos par papildu tēriņiem, iedzīvotāji vērsās pie RNP, taču jautājums tā arī nav atrisināts.

"Tad mums cena esot par augstu, ko mēs pamatojām, ka mēs negribam brāķi, kā ir kaimiņmājās.

Tad viņi teica, ka mums dublējas kaut kādas pozīcijas. Mēs pierādījām, ka ne. Visbeidzot, ka pilnvarojums neder. Tāda sprunguļu likšana riteņos visu laiku notiek," stāstīja  viens no mājas pilnvarotajiem Gints Kauniste. Viņš uzsvēra, ka nezina, pie kā vērsties, lai RNP sauktu pie atbildības. Nav arī saprotams, kas segs darbu sadārdzinājumu, jo, visticamāk, remonta izmaksas, salīdzinot ar ziemu, ir pieaugušas.

Par deviņus mēnešus ilgajām sarunām sašutis ir arī mājas iedzīvotājs Ivars Muzis. Viņš uzsvēra: "Darbi jādara, bet papildus šī nauda... Mēs esam tā kā mazliet izbrīnījušies. Mēs esam iedzīvotāji, maksājam nodokļus, un izpildvara, godīgi sakot, mūs neatbalsta."

Arī Kauniste norādīja: "Kārtējais jaunais iebildums: "Jums nepietiek naudas. Taisiet jaunu aptauju, jo jums ir jāņem jau no šī gada uzkrājumiem." Mēs viņiem uzdodam, cik tad mums pietrūkst, jo mūsu aprēķini liecina, ka mēs nekam neesam tērējuši. Atbilde netiek sniegta."

RNP pārstāve Una Grenevica skaidroja, ka logu nomaiņa izmaksāja 28 tūkstošus eiro. Taču neparedzētie darbi, kas maksā 8000 eiro, plānotajos izdevumos nav iekļauti, tāpēc, lai remontu pabeigtu, vajadzīgs jauns dokuments.

"Nevar procesa laikā nonākt pie secinājuma, ka vajadzēs tomēr vēl vairāk, un tad uz iepriekšējā pilnvarojuma balstīt šo palielinājumu. Pēc likuma ir jāparedz vēl viens kopības lēmums. Šobrīd tas ir sagatavots. Mēs gaidām, kad pilnvarotā persona sniegs savu piekrišanu. Tad jau arī līdz iespējami aukstākajai gada sezonai darbi tiks novesti līdz rezultātam," sacīja Grenevica.

Savukārt Rīgas izpilddirektors Jānis Lange ar savu pārvaldīto uzņēmumu nav apmierināts:

""Rīgas namu pārvaldnieka" attieksme un profesionālisms šajā situācijā varēja būt labāks.

Bet ir juridiskas lietas, diemžēl bez kurām "Rīgas namu pārvaldnieks" nevar tālāk virzīties uz priekšu. Mums ir svarīgi, lai notiek uzlabojumi un "Rīgas namu pārvaldnieks" tiktu sakārtots visos līmeņos. Un es zinu, ka valde un padome pie tā strādā. Tas nozīmē to, ka jāstrādā pie tā, lai klientu apmierinātība būtu augstāka un klients ir pats galvenais."

Remonts mājā būs pabeigts par sākotnēji norunāto summu. Tā norādīja RNP, vienlaikus apsolot, ka problēmu ar blakusmājas kāpņutelpās novērotajām plaisām risinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti