Panorāma

Izvēlies nākotni - Līgatnes novads

Panorāma

Vai pensiju indeksācija izkusīs «Liepājas metalurgā»?

Izlaupīta slavenā Ķemeru sanatorija

Ķemeru sanatorijas jeb «baltā kuģa» lēnā agonija

Kamēr ar vēsturisko Ķemeru sanatorijas ēku vairāk vai mazāk iesaistītie viens otru vaino dažādos nodarījumos, „Baltais Ķemeru kuģis” pamazām, šķiet, nenovēršami grimst.

Rūpīgi restaurētie vēsturiskās ēkas elementi atkal pamazām drūp un iet bojā. Lielu daļu paveicis mitrums. Jo kopš pērnā gada vēsturiskā ēka ir bez apkures un elektrības. Mitruma dēļ gabaliem drūp apmetums jau gandrīz pabeigtajās vietās. Bet pagrabā redzamas pat palielas peļķes un sadales skapji norasojuši. Mitrumu gan varētu izsūknēt ar uzstādīto drenāžas sūkni, taču tas nav iespējams bez elektrības.

Postaža paveras arī augšstāvu jau pabeigtajos viesnīcas numuriņos. Tur ne tikai izzagtas, bet arī sabojātas mēbeles un citi priekšmeti.

Līdz ar sanatorijas privatizētāja “Ominasis” īpašnieka nāvi, aptuveni pirms gada vairākus mēnešus ēka bija bez apsardzes. Būvnieku pārstāvji norāda – šajā laikā celtnē vairākkārt viesojušies garnadži. Tie nereti neapzinoties vērtības, kuras sabojā vien krāsainā metāla dēļ, zaguši un arī demolējuši. To, ka zagļi nav īsti apzinājušies, kas vērtīgs, kas ne, liecina arī joprojām ēkā esošās iekārtas.

Par kaut aptuvenām aplēsēm, cik lieli postījumi varētu būt nodarīti, gan speciālisti izvairās runāt. Taču uzsver – ja neskaita trīs nozagtās lustras, pārējais joprojām ir labojams. „Tur stāvēja celtniecības bloki, nekā tur vairāk nav. Šeit stāvēja vairāk nekā desmit konteineri. (..) Nekā nav. Tādu konteineru zaglis nevarētu aizvest,” saka Jūrmalas pašvaldības policijas Ķemeru iecirkņa inspektors Juris Pastars.

Viņš ir viens no četriem kārtības sargiem, kuriem bija jānodrošina kārtība pie sanatorijas ēkas laikā, kad tai nebija apsardzes un parādījās ziņas par zagļiem.

Tagad policists nācis klajā ar skaļu paziņojumu. Daļa vērtību no Ķemeru sanatorijas esot izvestas ar pašvaldības policijas un domes vadības ziņu. „Uzradās cilvēki, kas uzdevās par celtniekiem. Viņi teica, ka viņiem šeit atrodas materiālās vērtības, celtniecības materiāli un pārējās iekārtas visādas, kuras vajadzētu paņemt,” stāsta Pastars.

Saskaņā ar Pastara teikto – no Ķemeriem aizvesti aptuveni desmit konteineri ar dažādiem materiāliem. To, kas kastēs īsti bijis, gan policists nemāk teikt. Viņš ar kolēģiem tikai fiksējis personas, kurām dota atļauja izvest mantas no gandrīz restaurētās ēkas. Mutisku pavēli mantu izvešanai viņam devis priekšnieks Valdis Kivkucāns.

Viņš arī nenoliedz, ka šādas darbības pērnā gada augustā bijušas. „Cik es zinu, tika aizvesti materiāli, kas nebija uzstādīti. Viņi acīmredzot nav saņēmuši naudu un viņi aizveda tos savus materiālus. Kas saistīts ar celtniekiem,” saka Kivkucāns un turpina: „Es ceru, es nevaru to apgalvot. Es zinu, ka tai skaitā mani darbinieki aizturēja vairākas personas, kur acīmredzami viņi nebija saistīti ar šo objektu, nesa metālus ārā. Un mēs nodevām valsts policijai. Ja es pareizi atceros skaitli, ir ierosināti 7 kriminālprocesi, bet diemžēl viņi ir bez kustības, jo nav cietušā līdz šim”.

Arī pašvaldības policijas priekšniekam gan nekādu sarakstu ar izvestajām mantām nav. Sava darbinieka apvainojumus gan Kivkucāns noraida, uzsverot, ka nesaskaņas ar Pastaru ir jau sen. Un policists jau būtu atlaists par citiem pārkāpumiem, ja vien ilgstoši nebūtu “uz slimības lapas”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti