Ķemeru sanatorijas izsolē atkal nav neviena pretendenta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Otrdien ceturto reizi nenotika plānotā Ķemeru sanatorijas izsole, jo uz to nebija ieradies neviens pretendents, Latvijas Radio apstiprināja sanatorijas īpašnieka "Ominasis Latvia" maksātnespējas administrators Ainars Kreics. Vēsturiskais kūrorts šobrīd ir kritiskā stāvoklī, renovācijas darbi ir apstājušies.

 

Izsolē bija plānots pārdot maksātnespējīgā „Ominasis Latvia” uzņēmuma mantu, tostarp piecus nekustamos īpašumus Jūrmalā. Kustamās mantas un nekustamā īpašuma sākotnējā izsoles cena bija par 25% mazāka, nekā pirmās izsoles cena.

Kā vēstīts, šogad martā kārtējo reizi nenotika plānotā Ķemeru sanatorijas izsole, jo iepriekš uz to nebija ieradies neviens pretendents.

Ja neatradīsies neviens privāts investors, Ekonomikas ministrija paudusi, ka ir gatava aizdot sanatorijas pirkšanai nepieciešamos līdzekļus Jūrmalas domei.

Ķemeru sanatorijas liktenis ir neskaidrs kopš Jūrmalas pilsētas tiesa martā atzina par maksātnespējīgu Ķemeru sanatorijas investoru SIA "Ominasis Latvija", un sanatorijas komplekss nonāca izsolē. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu plānoja pārdot izsolē, taču divas izsoles izgāzās, jo tajās nepieteicās neviens pretendents.

Jūrmalas dome plānojusi sanatoriju iegādāties bez izsoles, un kreditori tam arī piekrita, taču dome nespēja saņemt Valsts kases aizņēmumu šim mērķim, jo nebija izpildījusi Finanšu ministrijas prasības, piemēram, novērst riskus, kas saistīti ar bijušā sanatorijas īpašnieka mantinieku tiesībām un interesēm, un kreditoru prasījumu neievērošanu.

Ķemeru sanatoriju pirms aptuveni desmit gadiem privatizēja "Ominasis Latvia", taču nespēja tikt galā ar uzņemtajām saistībām un pilnībā atjaunot sanatoriju, un atvērt tajā viesnīcu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti