Ķemeru sanatorijai piešķirs kūrorta zonas statusu

Īpaša statusa noteikšana Ķemeru sanatorijai ļaus saglabāt tās vēsturiskās funkcijas. Ceturtdien Saeimas deputāti Ķemeru kūrorta zonas noteikšanu konceptuāli atbalstīja pirmajā lasījumā un noteica šim likumprojektam steidzamības statusu. Jaunnedēļ īpašo statusu Ķemeru sanatorijai parlaments varētu atbalstīt galīgajā lasījumā.

Tā kā iepriekšējais Ķemeru sanatorijas saimnieks „Ominasis Latvia” atzīts par maksātnespējīgu, šī vēsturiskā objekta nākotne šobrīd ir uz jautājuma zīmes. Drīzumā sanatorijas administrators krāšņo objektu atkal izsolīs.

Lai tas netiktu pārdots pa daļām un nezaudētu savas funkcijas, sanatorijai plānots noteikt īpašu - Ķemeru kūrorta zonas statusu. „Tas, ko paredz likumprojekts - iespēju šo īpašumu izmantot tikai kā kopumu - gan šīs dabas bagātības, kas ir šajā vietā, gan arī to kultūrvēsturisko pieminekli, kas ir šī viesnīcas ēka,” norāda Saeimas deputāte Inga Bite (Reformu partija). „Ko tas nozīmē pēc būtības? Tur varēs veidot līdzīga veida iestādi, kāda tur bija Latvijas pirmās brīvvalsts laikā - sanatorija ar dūņu un sēravotu izmantošanu.”

Saeimas deputāte saka, ka līdzšinējam Ķemeru sanatorijas saimniekam „Ominasis Latvia” prasība saglabāt sanatorijas vēsturiskās funkcijas noteiktas objekta privatizācijas noteikumos. Taču jaunajam potenciālajam saimniekam tā nebūs saistoša, tāpēc parlaments tagad šo prasību mēģina noteikt Ķemeru nacionālā parka likuma grozījumos.

„[Mērķis ir] pasargāt to kopumu, jo šobrīd ir pasargāta atsevišķa sanatorijas ēka, kas ir kultūrvēsturisks piemineklis, bet tas, ka tur ir jābūt sanatorijai - tas pagaidām nekur nav noteikts,” atzīmē Bite.

Latvijas Kūrortpilsētu asociācijas vadītājs Māris Dzenītis saka - ja citādi nav iespējams noteikt, ka Ķemeru sanatorijā ir jāsaglabā tās vēsturiskās funkcijas un tā jāizmanto kā veselības tūrisma objekts, tad šādi likuma grozījumi ir jāveic.

„Svarīgi, lai funkcija turpinātos, lai šajā objektā būtu tieši kurortoloģija,” klāsta Dzenītis. „Jo šobrīd viss uzsvars tiek likts tikai uz viesnīcas daļu, bet uzmanība netiek pievērsta varbūt svarīgākajam objektam - vannu un dziedniecības iestādei - poliklīnikai, kas ir degusi un kuras restaurācija nemaz nav uzsākta.”

Arī Jūrmalas aizsardzības biedrība ir par normām Ķemeru sanatorijas vēsturisko funkciju turpināšanai objektā. „Ja nebūs šīs statusa vai kādi citi likumīgi līdzekļi, tad nevienam netiks uzlikts par pienākumu kaut ko turpināt. Tā būtu vienkārša ēka kaut kādiem saviem mērķiem un ne šai funkcijai. Šeit ir jābūt kurortoloģijai, ārstniecībai un visam, kas ar to saistīts,” norāda biedrības vadītājs Uldis Kronblūms.

Ķemeru sanatoriju izsolē mēģinās pārdot jūlija beigās vai arī augustā, kad arī vajadzētu būt lielākai skaidrībai par šī objekta turpmāko nākotni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt