Ķemeru sanatorijai piešķir kūrorta zonas statusu

Ķemeru sanatorijai piešķir īpašu tiesisko statusu, nosakot to par kūrorta zonu. Tā noteikusi Saeima, ceturtdien galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņemot grozījumus Ķemeru Nacionālā parka likumā.

Kā informēja Saeimas preses dienestā, likumā noteikts, ka Ķemeru vēsturiskās kūrorta teritorijas funkcijas ir nodrošināt minerālūdeņu, ārstniecisko dūņu un mikroklimata ilgtspējīgu attīstību un izmantošanu tūrismam un veselības aprūpei, kā arī kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un popularizēšanu.

Tāpat noteikts, ka sanatorijas teritorijā jānodrošina rehabilitācijas centru, kūrorta poliklīnikas, ārstu privātprakses, SPA viesnīcas un kūrortviesnīcas darbība, ka arī vēsturiskā parka un tā objektu izmantošana un aizsardzība.

Patlaban Ķemeru kūrorta teritorija atrodas parka neitrālajā teritorijā un tas nenodrošina vēsturiski izveidojušās Latvijas visievērojamākās kūrorta sanatorijas kurortoloģijas funkcijas saglabāšanu.

Jau vēstīts, ka iepriekšējais Ķemeru sanatorijas saimnieks „Ominasis Latvia” atzīts par maksātnespējīgu, šī vēsturiskā objekta nākotne šobrīd ir ar jautājuma zīmi. Drīzumā sanatorijas administrators krāšņo objektu atkal izsolīs.

Lai tas netiktu pārdots pa daļām un nezaudētu savas funkcijas, sanatorijai nosaka Ķemeru kūrorta zonas statusu. „Tas, ko paredz likumprojekts - iespēju šo īpašumu izmantot tikai kā kopumu - gan šīs dabas bagātības, kas ir šajā vietā, gan arī kultūrvēsturisko pieminekli, kas ir viesnīcas ēka,” iepriekš norādīja Saeimas deputāte Inga Bite (Reformu partija). „Ko tas nozīmē pēc būtības? Tur varēs veidot līdzīga veida iestādi, kāda tur bija Latvijas pirmās brīvvalsts laikā - sanatorija ar dūņu un sēravotu izmantošanu.”

Ķemeru sanatoriju izsolē mēģinās pārdot jūlija beigās vai arī augustā, kad arī vajadzētu būt lielākai skaidrībai par šī objekta turpmāko nākotni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti