Panorāma

Būs izmaiņas Saeimas vēlēšanu kārtībā

Panorāma

Vai būvniecības likumam stingri pamati?

Ķemeru sanatorijai paredz drūmu nākotni

Ķemeru sanatorijai paredz drūmu nākotni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ceturtdien bez panākumiem beidzies jau otrais mēģinājums pārdot izsolē bankrotējušajai kompānijai "Ominasis Latvia" piederošo Ķemeru sanatorijas kompleksu. Izsolei nebija pieteicies neviens pretendents.

Trešā izsole varētu notikt nākamgad, taču arī tai var paredzēt neveiksmi, ja vien par sanatoriju neieinteresēsies valsts vai Jūrmalas pašvaldība. Pagaidām kūrortpilsētā valdošā koalīcija to, šķiet, negrasās darīt un pat izslēgusi no savām rindām partijas "Tev, Jūrmalai" pārstāvjus, kas pārāk uzstāja uz sanatorijas iegādi. Viņu vietā nācis "Saskaņas centrs", kas tagad būs partneris arī Nacionālajai apvienībai – partijai, kas iepriekš kategoriski iebilda pret „saskaņiešiem" domes vadībā.

Pagaidām Ķemeru sanatorijas nākotne šķiet bēdīga. Jūrmalas dome šķiet negrasās īstenot savu nodomu to iegādāties un atliek tikai minēt ar ko beigsies maksātnespējas administratora rīkotās izsoles par šo īpašumu.

Šobrīd vienīgais, kurš atbildīgi izturas pret sanatorijas ēkas drošību ir sargsuns, kurš jau iztālēm pamana filmēšanas grupu un atsteidzas to apriet, lai nemēģina iekļūt teritorijā. Tikmēr Jūrmalas domes valdošie zaļo un zemnieku politiķi ar mēru Gati Truksni priekšgalā, kas vēl nesen medijos optimistiski vēstīja par Ķemeru atdzimšanu, tagad par to īpaši neuztraucas.

Lai arī Finanšu ministrija atcēla iepriekš noteiktos ierobežojumus aizdevuma saņemšanai, domes vadība atradusi ieganstu nepiedalīties izsolē. Sākumā esot jānopērk citā zemesgabalā esošs pamests artēziskais urbums, kura īpašnieks citādi varētu traucēt Ķemeru sanatorijas iegādi. Partijas "Tev, Jūrmalai" pārstāvjus, kas mēģināja iebilst sakot, ka tas nav nopietns iemesls, lai nepiedalītos izsolē, pat izslēdza no Jūrmalas domes koalīcijas. „Mums bija veiksmes stāsts, ka vispār panācām šā jautājuma izskatīšanu, bet vadībai nekad nav bijusi patiesa vēlme tur kaut ko attīstīt," Jūrmalas pilsētas domes deputāts Arnis Ābelīte („Tev, Jūrmalai").

Par formālu ieganstu artēziskā urbuma faktoru uzskata arī sanatorijas īpašnieka „Ominasis Latvija" administrators Ainars Kreics. Viņš atzīst, ka līdz šim privāti interesenti no malas, ieraudzījuši ēku kompleksu dabā, atzinuši to par viesmīlības biznesam neperspektīvu. Līdz ar to nav lielu cerību, ka privātu investoru izdosies atrast arī nākamā gada februārī plānotajā trešajā izsolē.Tajā bez ēkām tiks piedāvātas arī atgūtās gleznas, grāmatas un citi reiz Ķemerus rotājuši mākslas un interjera priekšmeti. „Pašlaik reāla pircēja nav un nevar cerēt, ka būs. Manuprāt ja reiz tas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis valstij un pašvaldībai būtu jāpieliek savs plecs," skaidro Kreics.

Patlaban sanatorijai gaidāma vēl viena ziema bez apkures, lai arī būveksperti atzinuši, ka pilnībā ēku tas neizpostīs, kopējais stāvoklis protams tikai pasliktināsies.

Administrators apgalvo, ka naudas apkurei viņam nav. Tās pietiek tikai apsardzes nodrošināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti