Ķemeru īpašnieks solīto viesnīcas atklāšanu pārceļ par teju diviem gadiem

Ķemeru sanatorijas īpašnieks SIA “Park Hotel Ķemeri” plāno atjaunot sanatorijas kompleksu un sākt tajā viesnīcas un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu līdz 2019.gada oktobrim. Vēl pirms dažiem mēnešiem solīts, ka pirmos viesus varētu uzņemt līdz 2017.gada beigām.

Jūrmalas pilsētas domē informē, ka trešdien, 24.februārī, pašvaldība parakstījusi nodomu protokolu ar “Park Hotel Ķemeri”, kas apliecina abu pušu nodomus par Ķemeru degradētās teritorijas sakārtošanu un infrastruktūras attīstību. Protokolā paredzēts, ka “Park Hotel Ķemeri” plāno atjaunot Ķemeru sanatorijas kompleksu un uzsākt tajā viesnīcas un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu līdz 2019.gada 1.oktobrim, radot vismaz 195 jaunas darba vietas.

Ķemeru sanatorijas īpašnieka pārstāvis, investīciju fonda “G-Capital” izpilddirektors Džordžs Džouns solīja kopējās investīcijas 35 miljonu eiro apmērā.

20 miljonus eiro plānots ieguldīt Ķemeru sanatorijas ēkas atjaunošanā, un vēl 12 līdz 15 miljonus eiro - bijušās kūrortpoliklīnikas rekonstrukcijā.

Savukārt pašvaldība ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējuma atbalstu apliecināja nodomu sakārtot pieguļošo infrastruktūru – atjaunot vēsturisko Ķemeru parku, izveidot interaktīvu dabas tūrisma objektu, sakārtot ceļus un autostāvvietas.

No pašvaldības puses protokolā iekļauts nodoms līdz 2021.gadam Ķemeru attīstībā ieguldīt  Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus 11,23 miljonu eiro apmērā:

  • kultūrvēsturiskā parka atjaunošanā vairāk nekā 42 hektāru platībā;
  • pievedceļu un ielas posmu atjaunošanā (Tukuma, Katedrāles, Tūristu ielas);
  • interaktīva dabas tūrisma objekta izbūvē,
  • teritorijas labiekārtošanā un autostāvvietu izbūvē Emīla Dārziņa ielā, kas veicinās Jūrmalas pilsētas sociālekonomisko attīstību un tūristu skaita pieaugumu.

Nodomu protokolu parakstīja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis un SIA “Park Hotel Ķemeri” valdes loceklis Andrejs Danengiršs.

Iepriekš gan Danengiršs Latvijas Radio pauda, ka aptuvenie termiņi, kad Ķemeros varēs uzņemt pirmos viesus, ir 2017.gada nogale. Bet dziednīcu plānoja atvērt 2018.gada beigās. 

Ziņots, ka Ķemeru sanatorija Krievijas pilsonim Aleksandram Gusakovam piederošās SIA "Park Hotel Ķemeri" īpašumā oficiāli nonāca 2015. gada 6.februārī, kad tiesa apstiprināja cesijas darījumu starp sanatorijas pircēju SIA "Arhiidea" un SIA "Park Hotel Ķemeri". Līdz ar to "Arhiidea" visas savas prasījuma tiesības cedējusi "Park Hotel Ķemeri", kas pērn rudenī izsolē apliecināja savu gatavību iegādāties Ķemeru sanatoriju, taču noteiktajā laikā nesamaksāja par pirkumu, līdz ar to izsole tika atzīta par nenotikušu.

"Arhiidea" atbildība turpmāk būs sanatorijas atjaunošanas projekta īstenošana - projekta audits un pārprojektēšana atbilstoši jaunā īpašnieka vajadzībām.

SIA "Park Hotel Ķemeri" reģistrēta 2014.gada 16.septembrī. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Gusakovs, kurš ir arī viesnīcu ķēdes "Heliopark Group" dibinātājs un īpašnieks. "Firmas.lv" informācija liecina, ka līdz 2014.gada 20.oktobrim Gusakovs bija vienīgais "Park Hotel Ķemeri" valdes loceklis, bet 20.oktobrī par otru uzņēmuma valdes locekli iecelts Andrejs Danengiršs. Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta informāciju uz 2015.gada 1.janvāri Danengiršs bija 12. lielākais nodokļu parādnieks valstī un piektais lielākais parādnieks starp privātpersonām. Danengirša nodokļu parāds ir 3,47 miljoni eiro.

Internetā atrodamā informācija liecina, ka Gusakovs ir 2000.gadā dibinātās viesnīcu ķēdes "Heliopark Group" dibinātājs un īpašnieks. Patlaban "Heliopark Group" ietilpst 11 strādājošas viesnīcas Krievijā un Vācijā, vēl trīs viesnīcu projekti atrodas realizācijas stadijā. Kopumā šajās viesnīcās ir 1500 numuri. Grupā ietilpst arī kūrortviesnīcas Bādenbādenē Vācijā un Krasnajā Poļanā Krievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti