Dienas ziņas

Pārbauda Zemessardzes vienības

Dienas ziņas

Ventspils bibliotēkas īsteno sociālus projektus

Skolēni iepazīst inženierzinātnes

Ķekavas skolēnus vilina apgūt inženierzinātnes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai rosinātu skolēnu interesi par inženierzinātnēm un attīstītu praktiskās iemaņas, ap sešsimt Ķekavas novada skolu jauniešu piektdien piedalījās tehniskās jaunrades dienā. Atbilstīgi vecuma grupām skolēni darbojās astoņās darbnīcās.

Visām Ķekavas novada mācību iestādēm piektdien ir tikai viena stunda inženierzinātnes, kuras laikā skolēni Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu vadībā būvē spageti tiltus, gatavo savas pirmās raķetes, robotus un iepazīst citas interesantas lietas kā, piemēram, cik plašs ir krāsaino lāzerstaru pielietojums. „Pie augsta sprieguma var izmantot, lai dedzinātu. Metalurģijā viņus izmanto, lai grieztu metālu un arī medicīnā, lai pārgrieztu audus,” saka Rīgas Tehniskās universitātes 2. kura students Jurģis Ruža.

Viņu papildina RTU Studentu parlamenta zinātnes nodaļas vadītāja Anda Barkāne. „Mums ir astoņas darbnīcas un 3D printeri, un fizikas stūrītis, kur ikviens var atnākt un viņam pastāstīs, ko mēs darām un kā tas ir balstīts uz tehnisko zinātni,” pauž Barkāne.

Kamēr sākumskolēni no sadzīvē izmantojamas ķīmijas uzbur mazus vulkānus, lielākie  konstruē savu pirmo lukturīti. Šeit jau ir jāizmanto vienkāršas shēmas un jāņem rokās lodāmurs. „Pats grūtākais ir tos caurumus izdurt un salodēt. (..) Man ļoti patīk ķīmija, bet fizika ne īpaši. Tāpēc, ka tur ir vairāk ar formulām jāstrādā, un man īpaši neinteresē tehnika,” saka Ķekavas vidusskolas audzēkne Kristiāna Gulbe.

Visklusākā ir telpa, kur tiek konstruēts „Plaukšķis”. Ja viss būs izdevies veiksmīgi, pēc apmēram četru stundu darba arī skolēnu gatavotais mazais robotiņš atsauksies uz plaukšķināšanu. „Attīsta loģisko domāšanu. Varbūt noderēs kaut kur [dzīvē],” pieļauj Ķekavas vidusskolas audzēknis Kārlis Ulpe.

Lai gan uzrunātie skolēni pagaidām vēl nedomā, ka interesantie eksperimenti  mainīs viņu nākotnes izvēli, pedagogi bilst, ka četru gadu laikā, kopš Ķekavā notiek jaunrades dienas, attieksme pret fiziku un ķīmiju ir mainījusies. Starp RTU studentiem piektdien skolā  redzami arī divi Ķekavas vidusskolas absolventi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti