Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Ierosināts kriminālprocess par huligānismu

Panorāma

Partijas saņēmušas neatļautus ziedojumus

Ķekavas skolēniem par labu mācīšanos maksās 50 eiro

Ķekavas skolēniem par labu mācīšanos maksās 50 eiro

Modelis “nauda seko skolēnam” liek mācību iestādēm domāt ne vien par izglītības kvalitāti, bet arī veidiem, kā piesaistīt skolai vairāk bērnu. Neilgā laikā dzirdēts par vairākām pašvaldībām, kas nolēmušas izcilniekiem maksāt ikmēneša naudas balvas. Par šādu soli izšķīrusies arī Ķekava.

50 eiro mēnesī, ja vidējā atzīme ir 8,5 balles un skolēns iesaistījies kādā interešu pulciņā. Šādas stipendijas vidusskolēniem iecerējusi Ķekavas pašvaldība. Viens no mērķiem ir motivēt jauniešus atbildīgāk pievērsties mācībām. Tajā pašā laikā pašvaldībā atzīst – tas ir arī elements konkurencē ar Rīgas skolām.

„Ja būtu vairāk klašu, būtu arī vairāk naudas, jo nauda seko skolēnam (..) Rīgas tuvums ir liels izaicinājums, īpaši tajā vecuma posmā, kad pusaudži un jaunieši cenšas kļūt maksimāli patstāvīgi,” saka Ķekavas pašvaldības Izglītības daļas vadītājs Vitolds Krieviņš.

Vidusskolas vecumā uz Rīgu aizplūstošo skolēnu skaits esot pietiekami liels, lai pašvaldība par to bažītos. Šie Ķekavas vidusskolas 12. klases skolnieki stipendijas nepagūs piedzīvot, un lielākā daļa atzīst – žēl, ka tā. Taču ir arī pretēji viedokļi. „Manuprāt, tas ir ļoti liels motivācijas iemesls, jo jauniešiem apvienot vidusskolu ar darbu praktiski nav iespējams, un viņi viennozīmīgi centīsies nopelnīt skolā naudu par savām sekmēm,” saka Ķekavas vidusskolas skolniece Anastasija Samsonova.

„Es domāju, ka patiesībā tā nebūs nemaz tik liela motivācija. Vidusskolā ir cilvēki, kas jau mācās labi un turpinās mācīties labi. Bet es domāju, ka tos, kuriem ir zemākas sekmes, tas īpaši neietekmēs, jo tās stipendijas lielums nav nemaz tik liels,” pauž Ķekavas vidusskolas skolniece Ilze Usāne.

Skolas direktores vietniece Ginta Zuša uzskata – stipendijas nebūs galvenais un izšķirošas elements jauniešu sekmju uzlabošanā.

„Stipendijas piešķiršana varētu būt papildus motivācija tiem skolēniem, kuriem varbūt sekmes ir labas, bet mazdrusciņ pietrūkst līdz 7,5 vai 8,5. Līdz ar to stipendija varētu būt motivācija pacensties mācīties vēl labāk,” uzsver Zuša.

Pašvaldība uzskata, ka tas varētu būt viens no veidiem, kā nodrošināt, lai skolnieki neietu mācīties uz Rīgu.

Ķekava nav vienīgā pašvaldība Latvijā, kas līdzīgā veidā cenšas noturēt savās skolās iespējami vairāk bērnu. Izglītības un zinātnes ministrija pret šādām naudas balvām neiebilst, ja tās ieviestas ar mērķi paaugstināt bērnu mācību sasniegumus. Pagaidām Ķekavā kritērijiem atbilst un stipendiju varētu saņemt 10 jaunieši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt