Dienas ziņas

Varas maiņa Daugavpilī

Dienas ziņas

Liepājas vadību noteiks politiķu savstarpējo sarunu rezultāti

Ķekava izvēlas pārmaiņas

Ķekavas pašvaldības vēlēšanās «aiz durvīm» paliek daudzi bijušie domnieki

Par vietu jaunajā domē Pierīgā vissīvākā cīņa bija Ķekavā. Balsstiesīgie, kuri šoreiz vēlēšanās piedalījušies par gandrīz 10% vairāk nekā pirms četriem gadiem,  izvēlējušies pārmaiņas un aiz svītras atstājuši daudzus iepriekšējo sasaukumu deputātus.

Pēcvēlēšanu rīts kopumā Pierīgā būtiskas pārmaiņas nesola, izņēmums ir Ķekava, kur mazākumā atstāta gan pagājušā sasaukuma pirmā, gan otrā mēra partija.

Izdarot izvēli, iedzīvotāji gan parūpējušies, lai jaunais sastāvs būtu gluži kā drupaču kūka, kuru veidos 17 deputāti no deviņām partijām.

“Man pat grūti pateikt. Ir jāstrādā visu pagasta cilvēku labā un jābūt godīgiem gan pret sevi, gan pret pārējiem,” pauž ķekavniece Sandra.

“Par pensionāriem mazdrusciņ lai padomā. Tad arī vēl par īpašuma nodokli. Lai būtu normas robežās, nevis tik liels kā pašreiz,” norādīja ķekavniece Olga.

Pēc provizoriskajiem rezultātiem, vēlēšanu uzvarētāji Ķekavas novadā ar četrām vietām domē ir jaunpienācēji Jaunā konservatīvā partija, kuras mēra amata kandidāts politiskajās dzirnās nonācis, lai saglabātu vēsturisko Pļavniekkalna sākumskolas ēku. “Mēs esam atvērti sarunām visiem tiem spēkiem, kuri savās programmās un rīcībā iepriekšējā sasaukuma laikā ir parādījuši to, ka viņi ir atvērti pārmaiņām,” atzīmē mēra amata kandidāts no Jaunās konservatīvās partijas Neils Kalniņš.

Otro vietu ar trīs mandātiem ieguvusi Latvijas Zemnieku savienība (LZS), kura esot gatava sarunām arī ar Jauno konservatīvo partiju.

Tomēr šādai partnerībai par strīdus objektu varētu kļūt Pļavniekkalna sākumskola, par kuras nojaukšanu un uzbūvēšanu esošajā vietā, iepriekšējā sasaukumā no Vidzemes partijas, balsoja arī tagadējais Zemnieku savienības līderis. “Galvenais ir saprast un vienoties par to, ko dara, kā dara un kā to izdarīt. Ja par to var vienoties, nav problēmu sadarboties ne ar Jauno konservatīvo partiju, ne ar kādu citu no sarakstiem,” saka LZS Ķekavas novada nodaļas vadītājs Aigars Vītols.

Iepriekšējā sasaukuma lēmumu par skolas nojaukšanu plānots uzsākt 9. jūnijā, bet jaunās domes pirmā sēde pēc likuma tiek sasaukta ne ātrāk kā desmitajā dienā pēc oficiālo vēlēšanu rezultātu paziņošanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt