Ķekavas pašvaldības policija reidos kontrolēs masku lietošanu sabiedriskajā transportā

Lai Covid-19 izplatības mazināšanas nolūkos pievērstu iedzīvotāju uzmanību lietot deguna un mutes aizsargmaskas sabiedriskajā transportā, Reģionālā pašvaldības policija no piektdienas, 22. maija, Ķekavas novadā rīkos īpašus prevencijas reidus, informēja Ķekavas novada pašvaldība.  

Šie reidi tiks rīkoti līdz valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām. Reidu laikā pašvaldības policijas darbinieki sabiedriskā transporta pasažierus informēs par sejas aizsargmaskas lietošanas nepieciešamību, lai pasargātu sevi un līdzcilvēkus no saslimšanas ar koronovīrusa izraisīto Covid-19.

Bet tiem pasažieriem, kuriem sabiedriskajā transportā nebūs mutes un deguna aizsargmaskas, Reģionālā pašvaldības policija izsniegs kvalitatīvus respiratorus un informatīvās skrejlapas.

KONTEKSTS:

Prasību par sejas aizsegu lietošanu sabiedriskajā transportā visbiežāk neievēro pasažieri Rīgas reģionā. Pārvadātāji atgādina, ka mutes un deguna aizsegšanai nav obligāti jāizmanto speciālās sejas maskas, pasažieri to vietā var izmantot arī šalli vai lakatu, galvenais, lai tas tiktu lietots.     

Ārkārtējā situācija Latvijā Covid-19 dēļ pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - tai skaitā atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Ierobežojumu atvieglojumi stājušies spēkā no 12. maija, un no šīs dienas arī sejas aizsegu lietošana sabiedriskajā transportā ir obligāta.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti