Dienas ziņas

Nometne bērniem ar īpašām vajadzībām

Dienas ziņas

Uguņošana ar prātu

Atkritumi aiz atslēgām

Ķekavas novadā piekļūt pie atkritumu konteineriem varēs tikai ar kodu atslēgu

Turpmāk Ķekavas novada Baložu iedzīvotāji piekļūt pie atkritumu konteineriem varēs tikai ar kodu atslēgu, bet pie novietnes notiekošo uzraudzīs videokameras. Šāds lēmums pieņemts, jo mirklī, kad dārgāka kļuva atkritumu izvešana, apkārtējās privātmājās līdz minimumam samazināja savu konteineru izvešanas biežumu. Vienlaikus gan strauji un negaidīti pieauga atkritumu apjoms daudzdzīvokļu māju konteineros.

Šoruden, līdz ar jauna atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma ienākšanu, Ķekavas novadā  tika izveidots vienots atkritumu izvešanas tarifs. Baložos tas nozīmēja  sadārdzinājumu  aptuveni  3 eiro par kubikmetru, un strauju atkritumu daudzuma pieaugumu daudzdzīvokļu māju konteineros.

Lai gan  līgums par atkritumu izvešanu vairumam privātmāju noslēgts, tomēr izvešana nereti esot   paredzēta tikai reizi mēnesī. Likums to pieļauj, tomēr praktiski tas nozīmē, ka labākajā gadījumā atkritumi nonāk  kādā no deviņām atkritumu konteineru novietnēm par kuru izvešanu maksā daudzdzīvokļu namu iemītnieki.

Baložu komunālās saimniecības valdes priekšsēdētājs Edgars Mencis stāsta, ka par apmēram 16% mēnesī pieaudzis izvedamo atkritumu skaits. Tas lielā mērā faktiski bijis uz pievesto atkritumu rēķina par ko nebūtu jāmaksā daudzīvokļu māju iemītniekiem.

Lai ierobežotu nepiederošu personu piekļuvi, uzsākta atkritumu savākšanas novietņu iežogošana un kodu atslēgu uzstādīšana. Atkritumu izmešanai nepieciešamais kods tikšot izsūtīts līdz ar rēķinu, bet privātmāju iedzīvotāji šķiroto atkritumu izmešanai varēs saņemt šķirojamās somas. Uzrunāto iedzīvotāju attieksme pret jauno kārtību ir visai dažāda.

Atkritumu novietņu sargāšana no neapzinīgiem cilvēkiem Baložu komunālajai saimniecībai izmaksās 11 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt