Dienas ziņas

Spriež par grozījumiem Darba likumā

Dienas ziņas

Vidzemes slimnīcā ar darbiniekiem slēdz jaunu koplīgumu

Ķekavā liela interese par nokļūšanu pie varas

Ķekavas novadā liela interese par nokļūšanu pie varas

Ķekavas novads nevar lepoties ar augstu vēlētāju aktivitāti, bet politisko spēku interese par nokļūšanu pie varas Ķekavas domē gan vienmēr bijusi gandrīz tikpat liela kā Rīgā un Jūrmalā. Piektdien, 14. aprīlī, iesniegt deputātu kandidātu sarakstu mēģināja tikai viena no jaunizveidotajām partijām, bet piekļuves iespējas sistēmai jau izņēmušas 12 partijas un to apvienības.

Ķekavas novada vēlēšanu komisija ir viena no tām nedaudzajām, kas, neraugoties uz Lieldienu brīvdienām, deputātu kandidātu sarakstus pieņem jau no šodienas. Šāds lēmums esot pieņemts, jo ierasti šeit ir daudz sarakstu, un tādu vēlmi izteikuši arī politiskie spēki. Tas, vai dokumenti pieņemti ar pirmo vai pēdējo kārtas numuru, gan neko daudz nemainot.

"Jo pēc sarakstu pieņemšanas notiek izloze, kurā tiek noteikta secība, kādā tiek sakārtoti saraksti vēlētājiem," stāsta Ķekavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Videniece.

Rinda pie durvīm tomēr neveidojas. Pirmais un šodien arī vienīgais saraksts, kas tomēr vēl netika pieņemts, atnests no Ķekavas politiskās virtuves jaunpienācējiem – partijas ''Gods kalpot mūsu Latvijai''.

"Mēs gribējām būt pirmie, jo, protams, ir cilvēciskais faktors. Var ieviesties kaut kādas kļūdas, pildot sistēmā vai rakstveidā dokumentus. Lai mums būtu laiks izlabot," saka deputāta amata kandidāts Raimonds Nitišs (''Gods kalpot mūsu Latvijai").

Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati, 2013. gada vēlēšanās uz 17 deputātu vietām startējušas 13 partijas, bet 2009. gadā iesniegti pat 17 saraksti. Tas, cik to būs šogad, vēl īsti nav zināms, jo pieteikties var līdz 24. aprīlim.

"Dotajā brīdī piekļuvi mūsu sistēmai ''balsis'' ir izņēmušas 12 partijas vai partiju apvienības. Tātad vismaz divpadsmit saraksti jau šobrīd ir nodrošināti," teica Ķekavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja.

Pretēji politisko spēku aktivitātei, 2013. gadā balsot devušies vien nepilni 49% balsstiesīgo ķekavnieku, un arī šodien vairums uzrunāto par šādu ''sarakstu birumu'' nemaz nepriecājas.

"Neko tas nepalīdz. Es pat neskatos, jo kāda jēga - vēlē, ko gribi, vienalga nav nekādas jēgas no viņiem," uzskata Ķekavas iedzīvotāja Anna.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 3. jūnijā no plkst. 7. līdz plkst. 22.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti