Ķekavas domes opozīciju sadusmo budžeta pieņemšanas sēdes sasaukšana piektdienas vakarā

Ķekavas novada domes opozīciju saniknojis domes priekšsēdētājas Viktorijas Baires lēmums šovakar pirms pulksten deviņiem sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai tajā pieņemtu novada šā gada budžetu, kas plānots 40 miljonu eiro apmērā.

Nesaskaņas par šo jautājumu samilza jau ceturtdien, kad vēlā vakarā deputāti tika informēti, ka piektdiena deviņos no rīta budžeta plāns tiks skatīts apvienotajā komiteju sēdē. Tā ilga astoņarpus stundu, neiztiekot bez kaislīgām domnieku debatēm.

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Andris CeļmalnieksEdgars Kupčs

  "Ārkārtas tāpēc, ka tiek skatīts budžets - ir ierobežots laiks budžeta pieņemšanai. Likums nosaka, ka divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta pieņemšanas un izsludināšanas ir jāpieņem pašvaldību budžeti, un, ja nemaldos, tas ir 28. datums. Tātad tā ir otrdiena. Sakarā ar to, ka šodien bija ļoti ilga apvienotā komiteju sēde, kurā ļoti smalki tika iets cauri visiem budžeta punktiem un iztaujāti finansisti par visām niansēm. Līdz ar to tas ir izrunāts. Un pie vienām sāpēm varētu pabeigt darbu," lēmumu pamatoja Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Andris Ceļmalnieks.

  Ķekavas novada domes deputāte Agnese GeduševaEdgars Kupčs

   Pret tik sasteigtu budžeta pieņemšanu iebilst opozīcija. Piemēram, deputāte Agnese Geduševa: "Savā darba pieredzē līdz šim neesmu redzējusi šādu pārvaldību.

   Pat sliktākajā piemērā, kuru diemžēl šobrīd varam piedēvēt Rīgas domei labas pārvaldības principu neievērošanā, tad nu mēs esam šobrīd galvas tiesu tālāk pagājuši.

   Kāpēc tas tā notiek? Man būtu pretenzijas, protams, par to, kā tiek izlietoti līdzekļi ceļu uzturēšanai, piemēram, attīstības plānošanai, kā notiek iestāžu darbu organizēšana, štatu plānošana, protams, arī attīstības projekti. Manā skatījumā būtu citas prioritātes."

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Saistītie raksti
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti