Panorāma

Kritizē atvieglojumus gadu mijā

Panorāma

Rīgā sniegs ierobežo satiksmi visu dienu

Ministrs A. Plešs nobremzē Ķekavas vēlmi aizliegt azartspēles

Ķekavas dome: VARAM rīkojums par azartspēļu aizlieguma apturēšanu jāapstrīd Satversmes tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkojums par azartspēļu aizlieguma apturēšanu Ķekavas novadā ir jāapstrīd Satversmes tiesā, sacīja Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko ("Izaugsme"), vērtējot VARAM lēmumu apturēt pašvaldības saistošos noteikumus par turpmāku azartspēļu organizēšanas aizliegumu.

Ķekavas novada teritorijā ir tikai viena spēļu zāle un šobrīd, pandēmijas laikā, tā pati ir slēgta. Taču pašvaldības ieskatā – arī ar vienu ir vairāk nekā pietiekami. Tādēļ septembra sākumā Ķekavas novada dome aizliedza veidot azartspēļu vietas savā teritorijā. Taču vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nupat šo pašvaldības aizliegumu apturējusi.

Ministrija, izvērtējot pašvaldības noteikumus, secināja, ka pašvaldība pārkāpusi savas pilnvaras, nav izvērtējusi esošo situāciju, nav atspoguļojusi aizliegumu teritorijas plānošanas dokumentos un nav pēc būtības pamatojusi ierobežojumus.

"Vispārīgie apsvērumi – tie, protams, visiem ir zināmi, ka azartspēles, iespējams, kaitē dažnedažādiem iedzīvotāju labklājības jautājumiem vai rada sociālo vai psiholoģisko spriedzi. Tas vispārīgi ir minēts arī plānošanas dokumentos, bet konkrētai teritorijai, vienībām, šim izvērtējumam bija jābūt par katru teritoriālo vienību atsevišķi," skaidroja VARAM pārstāve Ilze Oša.

Ministra Artūra Toma Pleša pārstāvētajai partijai "Latvijas attīstībai" jau iepriekš izteikti pārmetumi par ciešām saiknēm ar azartspēļu nozari. Ministrs apgalvoja – šoreiz nekāda lobēšana neesot bijusi.

"Nekādā gadījumā! Šis jautājums ir strikti juridisks, un tam nav nekādas politiskas pieskaņas. Šajā gadījumā, ministrijas juristiem vērtējot saistošos noteikumus, kuri Ķekavā tika pieņemti, secināts, ka tie vienkārši ir pretlikumīgi," skaidroja ministrs.

Savukārt Ķekavas novada domes priekšsēdētājs uzskata – ministrijas rīkojuma izteiktie pārmetumi ir nepamatoti.

"Mēs esam darījuši visu, lai aizstāvētu Ķekavas novada iedzīvotāju intereses. Mēs pirms tam esam izvērtējuši situāciju, runājuši ar pašvaldības policiju, ar sabiedrību – tās aktīvāko daļu. Nospiedošais vairākums ir pret šīm azartspēlēm," atzīmēja Ķekavas novada domes priekšsēdētājs.

Pēc procedūras Ķekavas novada domei tagad divu nedēļu laikā jāizlemj par tālāko rīcību. Domes vadītājs uzskata, ka azartspēļu aizliegums būtu jāsaglabā, bet ministrijas rīkojums – jāapstrīd Satversmes tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti