Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Francijas prezidents piekāpjas

Izpilddirektores necaurspīdīga iecelšana amatā?

Ķekavas dome ārkārtas sēdē tiek pie opozīcijas kritizētas izpilddirektores

Četras stundas piektdien, 7. decembrī, ilga Ķekavas novada domes ārkārtas sēde, kurā lēma nu jau kādu laiku strīdīgo jautājumu par jauna pašvaldības izpilddirektora apstiprināšanu amatā.

Līdz šim izpilddirektora pienākumus pildīja bezpartijiskās domes priekšsēdētājas Viktorijas Baires padomnieks Andris Volanskis, kuru viņa iecēla vienpersoniski pirms vairāk nekā gada. Tagad domes vadība konkursā noteikusi, ka jaunā izpilddirektore būs Jolanta Jansone, kas darbu sāks 2. janvārī. 

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija BaireEdgars Kupčs
  Baire stāsta, ka Jansone pašlaik vada Ķekavas novada domes Attīstības un būvniecības pārvaldi, bet iepriekš 20 gadus strādājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

   

  Jautāta, kāpēc šis jautājums skatīts ārkārtas sēdē, Baire sacīja, ka iepriekš Ķekavas novada domē uzsvēruši, ka ar šī jautājuma virzību nevajadzētu kavēties, un to norādījusi arī VARAM.

  "Tad tika izvērtēti visi kandidāti un par šī kandidāta gan kvalifikāciju, gan pieredzi man nav ne vismazāko šaubu. Tādēļ atbilstoši likumam es arī liku viņas [kandidatūru] uz balsošanu. Jebkurš no deputātiem šajā domes sēdē varēja izmantot iespēju šo kandidātu izjautāt.

  Diemžēl opozīcijas deputāti ļoti maz pievērsa uzmanību kandidātei, bet vairāk populistiskiem un demagoģiskiem jautājumiem," teica pašvaldības domes priekšsēdētāja.

  Tomēr opozīcija izpilddirektores izvēlē saskata riskus, ka domē nonācis kārtējais varai pietuvinātais cilvēks.

  Deputāte Agnese Geduševa no "Gods kalpot Latvijai" uzteic pieredzi valsts pārvaldē, bet pārmet, ka jaunā izpilddirektora izraudzīšanās notikusi slepenībā.

  Opozīcijas deputāte Agnese Geduševa Edgars Kupčs
   "Manuprāt, pieredze vadošos amatos nav pietiekama. Otra lieta - ir grūti vērtēt šo kandidātu, jo mēs nezinām, kādi tad ir bijuši pārējie divi [kandidāti], kuri tika vērtēti. Varbūt daži aspekti tur ir bijuši spēcīgāki par šī kandidāta aspektiem, bet šī informācija mums, pat deputātiem, netiek nodrošināta, aizbildinoties ar Datu aizsardzības regulu, kas, mūsuprāt, ir diezgan neatbilstoši situācijai. Līdz ar to ir ļoti daudz diskusiju, jo visa šī procedūra jau no paša sākuma maksimāli tikusi slēpta, visa informācija, kas attiecas uz šo konkursu. Līdz ar to rodas ļoti daudz jautājumu, aizdomas, pretenzijas pret visu šo procesu kopumā. Attiecīgi arī pret kandidātiem, jo mēs nezinām, kurš ar kuru tika salīdzināts, kādi bija kritēriji," sacīja Geduševa.

    

   Ķekavas vadītāja Baire atbild, ka konkursa nolikums bijis atbilstoši likumā noteiktajam, ar to varējis iepazīties jebkurš deputāts.

   Saistītie raksti
   0 komentāri
   Pievienot komentāru
   Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti