Dienas ziņas

Juristu vienotais kvalifikācijas eksāmens sevi attaisnojis

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ķekava – novads bez azartspēļu zālēm?

Ķekavā vēlas panākt arī esošās azartspēļu vietas slēgšanu

Izmantojot izložu un azartspēļu politikas pamatnostādnēs pieļauto iespēju pašvaldībām pašām lemt par azartspēļu zālēm savā novadā, Ķekavas novadā  plāno ne vien aizliegt veidot jaunas azartspēļu vietas, bet arī panākt esošo slēgšanu. Pašreiz izsludināta arī iedzīvotāju aptauja. Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā gan uz šādu ieceri raugās visai piesardzīgi, jo legāla biznesa slēgšana atkarības problēmas neatrisināšot.

Ķekavas novada domes deputāti, atsaucoties uz vēlētājiem dotajiem solījumiem, pagājušajā nedēļā Attīstības un Finanšu komitejās nolēmuši aizliegt azartspēļu organizēšanu novadā. Plāns esot panākt arī esošās spēļu zāles slēgšanu.

Novadā vienīgā spēļu zāle jau vairāk nekā desmit gadus darbojas Ķekavā cieši līdzās autobusu pieturai. Netālu atrodas arī dievnams, Doles Tautas nams un tirdzniecības centrs. Pagājušajā nedēļā novada oficiālajā mājaslapā izsludināta iedzīvotāju aptauja par esošās azartspēļu zāles darbību Ķekavā.

Starp "ReTV" uzrunātajiem iedzīvotājiem spēļu zāles atbalstītāju nebija, tomēr vairums bija vienaldzīgo.

Pašvaldības izsludinātā aptauja noslēgsies 3. septembrī, kad arī tiks apkopoti rezultāti. Septembrī jautājums tikšot skatīts arī domes sēdē. Ja deputāti pieņems lēmumu grozīt saistošos noteikumus, tādējādi neparedzot vietu novadā spēļu zālēm, esošā zāle varētu tikt slēgta vien pēc vairākiem gadiem.

"Šogad pavasarī Saeimā pieņemtais likums paredz, ka tas var notikt piecu gadu laikā no domes lēmuma pieņemšanas brīža," skaidroja Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko ("Izaugsme"). 

Sižeta filmēšanas laikā noskaidrot Latvijas Spēļu biznesa asociācijas viedokli neizdevās, jo asociācijas vadītājs esot atvaļinājumā. Savukārt Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija uz ieceri par vēl vienu no spēļu zālēm brīvu novadu raugās visai piesardzīgi.

"Lai cik tas varbūt kādam arī būtu nepatīkami,  jāatceras, ka šis ir legāls uzņēmējdarbības veids, un kaut kur viņiem ir savi pakalpojumi jāorganizē. Šeit ir daudz dažādu jautājumu, par kuriem ir jādomā. Aizvērt visu ciet arī nav risinājums.

Tur, kur ir pieprasījums, vienmēr būs piedāvājums. To, ka pieprasījums ir, mēs pilnīgi skaidri redzam,"

norādīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Pašreiz visā Latvijā licences izsniegtas aptuveni 290 spēļu zālēm, bet pēc pandēmijas ierobežojumiem darbu atsākusi aptuveni puse.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt