Dienas ziņas

Rīgas ostā ienācis līdz šim lielākais kuģis

Dienas ziņas

Valsts prezidents neuzskata, ka valdībā būtu krīze

Nobeigumam tuvojas Ķekavas sākumskolas būvniecība

Ķekavā sākumskola un peldbaseins izmaksās dārgāk nekā plānots

Noslēgumam tuvojas Ķekavas sākumskolas būvniecība, kuras izmaksas  pirms pieciem  gadiem tika lēstas ap 14 miljoniem eiro. Noslēdzot projekta otro kārtu, izmaksas jau bija pieaugušas par četriem miljoniem eiro, bet peldbaseina projekts novecojis. Šovasar tas  modernizēts,  un skola iegūs vienu no modernākajiem peldbaseiniem Latvijā, kas izmaksas audzēs vēl par 350 000 eiro.  

Ķekavas sākumskolas  topošajā sporta kompleksā būvnieki rosās jau kopš pagājušā gada pavasara, un  sporta zālē jau pēc pāris nedēļām sākšoties aprīkojuma uzstādīšana.  Spēlēt  šeit varēšot gan basketbolu, gan volejbolu, gan florbolu. Turklāt zāle projektēta tā, lai atbilstu arī sacensību rīkošanai.

"Kā primārais sporta veids tomēr ir florbols, un šeit ir speciālais sporta segums, kas ir sertificēts Starptautiskajā Florbola federācijā," teica SIA ''Abora'' projektu vadītājs Jānis Bleibergs.

Šajā pašā korpusā top arī divi peldbaseini. Mazais, kas paredzēts skolēnu peldētapmācībai, un lielais, kas būs aprīkots ar augstas kvalitātes tablo, kā arī LED apgaismojumu, kas būšot piemērots arī sacensību filmēšanai. Abos baseinos būšot arī īpaša ūdens  filtrēšanas sistēma.

"Ja ir izmantotas kvarca smiltis, tad tās ir jāmaina katru gadu, bet, ja ir stiklotas bumbiņas, tad faktiski tas ir materiāls – nu, neteiksim, ka mūžīgs, bet gandrīz,” skaidroja Bleibergs.

Modernie papildinājumi, kas sākotnējā projektā nemaz nebija paredzēti, būvniecību sadārdzinās par nepilniem 350 000 eiro.

Maija domes sēdes lēmums paredz, ka finansējums šim mērķim jāparedz nākamā gada budžetā un ar būvnieku jānorēķinās līdz 2018. gada februārim.

„Mēs gribam priekš mums dabūt tādu modeli, kas būs aktuāls vēl nākamos desmit gadus, tāpēc arī pieņēmām šos risinājumus. Runājot par LED apgaismojumu, pārrēķinot uz papīra, faktiski sanāk, ka piecu gadu laikā elektroenerģijas ietaupījums mums apmaksā visu apgaismojuma izbūvi,” lēsa Ķekavas novada projektu vadītājs Jānis Vītoliņš.

Sākumskolas trešā kārtas būvniecību, kuras izmaksas pārsniegs 10 miljonus eiro, plānots pabeigt līdz septembrim. Tomēr modernā sporta būve neatrisina jautājumu par mācību vietu trūkumu skolēniem, kas jau 2018. gadā īpaši aktuāls būs pamatskolas posmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti