Dienas ziņas

Pēc rekonstrukcijas atklāj Lapmežciema muzeju

Dienas ziņas

Iznāk grāmata par latviešu biedrībām Latvijā

28. janvāris – svētku diena grāmatām

Ķekavā «Draudzīgā aicinājuma» nedēļā grāmatas skolām dāvina absolventi un uzņēmēji

Ķekavas sākumskolā atklāta gadskārtējā ''Draudzīgā aicinājuma'' nedēļa, kurā absolventi tiek aicināti dāvināt savām skolām grāmatas. Akciju pirms 84 gadiem aizsāka toreizējais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, un svarīga tā ir arī šodien.

Rakstītajam vārdam mūsdienās ir spēcīga konkurence, tomēr Ķekavas sākumskolas bibliotēkā pieprasījums pēc daiļliteratūras grāmatām pieaug teju proporcionāli bērnu skaitam. “Katram jau ir kaut kas savs, kas viņam pievelk grāmatās. Es teiktu, ka savi 30% bērnu ir tādi, kas, ja ne katru dienu, tad katru otro dienu noteikti iegriežas bibliotēkā,” stāsta Ķekavas sākumskolas bibliotēkas bibliotekāre Nora Kaļva.

Daiļliteratūras plauktus diezgan regulāri papildinot arī novadnieku dāvinājumi, bet 28. janvārī ķekavnieki ir tie, kuri atklāj tradicionālo ''Draudzīgā aicinājuma” pasākumu. “Grāmatas sniedz mums gan zināšanas, gan drošību, un, no otras puses, arī grāmatām jājūtas droši mūsu sabiedrībā. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai skolēni būtu kopā ar grāmatām,” pauž izdevniecības ''Jumava'' valdes priekšsēdētājs Juris Visockis.

Grāmatas visām novada skolām sarūpējuši ne vien absolventi, bet arī uzņēmēji. “Grāmata ''Latviešu spēka zīmes'' mani ļoti uzrunāja. Man liekas, ka katrā skolā, mēs dāvināsim arī bērnudārziem, kultūras namiem un bibliotēkām, tas ir ļoti vērtīgs materiāls,” stāsta Ķekavas novada uzņēmēju padomes pārstāve Anita Skuja.

''Draudzīgais aicinājums'' ir kādreizējā Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa pirms 84 gadiem iedibināta tradīcija. Tolaik viņš aicināja savā vārda dienā viņam nenest dāvanas, bet to vietā savai skolai uzdāvināt grāmatu. Kopš 1994. gada akcijas turpinātāji ir  neatkarības laika prezidenti.

“Tas, ko tu dzīvē esi ieguvis un sasniedzis, tas lielā mērā ir, pateicoties saviem vecākiem un pateicoties arī skolai. Tāpēc, manuprāt, tā ir tāda dalīšanās, atdošana atpakaļ pateicībā par to, ko tu esi ieguvis savā jaunībā,” saka Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

''Draudzīgā aicinājuma'' dibināšanas gadā skolām esot uzdāvinātas 1,5 miljoni grāmatu. Šodienas akcija Ķekavas skolu bibliotēkas papildinās ar vairākiem desmitiem jaunu grāmatu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt