Dienas ziņas

Grūtības izpildīt suņu reģistrācijas noteikumus

Dienas ziņas

Spriež par bioekonomikas izaicinājumiem Latvijā

Ķeguma HES svin 80

Ķeguma HES svin 80 gadu jubileju

Viens no lielākajiem sasniegumiem Latvijas valsts pirmā perioda tautsaimniecībā –  Ķeguma hidroelektrostacija – svin 80. jubileju. Pirmo tās agregātu iedarbināja 1939. gadā. Bet ne katram zināms, ka visus četrus HES celtniecības gadus kino dokumentālists Eduards Kraucs iemūžinājis fotokadros. 

Eduards Kraucs šim darbam pieteicās pats. Četrus gadus viņš reizi nedēļā brauca uz objektu, lai fiksētu Latvijai tik svarīgo celtniecību. Kopumā tapa vairāki tūkstoši attēlu. Krauca uz stikla pamatnes veidoto fotonegatīvu kolekcija ir iekļauta UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā.

“Tajā it kolektīvas atmiņas šedevri no visas pasaules. No  Latvijas – Baltijas ceļš un dainu skapis. Savukārt katra valsts ir aicināta veidot nacionālo reģistru. Un 2009.gadā pasaules atmiņas nacionālais reģistrs tika izveidots. Un tajā 8 Latvijas lepnumi. Tajā skaitā Eduarda Krauca negatīvu kolekcija,” pastāstīja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

300 labākie Eduarda Krauca foto ir apkopoti albumā, kas tika atvērts ceturtdien un būs pieejams Latvijas bibliotēkās. Unikālos laikmeta fotoattēlus var apskatīt arī  Enerģētikas muzejā. Ieeja tajā ir bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti