Kažociņš savas darbības laikā SAB brīdinājis premjerus par noklausīšanās iespējamību

Bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB)vadītājs Jānis Kažociņš savas darbības laikā Latvijas valdības vadītājus brīdinājis par noklausīšanās iespējamību, intervijā LNT otrdien teica Kažociņš.

"Laikam katram Ministru prezidentam, kamēr desmit gadu esmu bijis SAB direktors, esmu izteicis brīdinājumus, ka viņiem ir jāņem vērā iespējamība, ka viņu telefonsarunas noklausās. Protams, tanī laikā nebija runa par ASV, bet gan par citām iespējamām valstīm," otrdien intervijā LNT atklāja Kažociņš.

Viņš sacīja, ka tam nav bijuši tieši pierādījumi, bet "netieši noteikti". Viņš skaidroja, ka valsts interešu sekmēšanai ir nepieciešama informācija un tādēļ eksistē dienesti. Tomēr viņš norādīja, ka nav pareizi teikt, ka visi spiego visus, jo, pirmkārt, ne visām valstīm ir vienādas iespējas, likumdošana un ētikas standarti.

Kažociņam informācija par iespējamo politiķu noklausīšanos nav bijis pārsteigums.

SAB vadītāja amatā Kažociņš bija no 2003. gada līdz 2013.gadam. SAB galvenie uzdevumi ir izlūkošana, pretizlūkošana un valsts noslēpuma aizsardzība.

Jau ziņots, ka pasaules uzmanības centrā joprojām ir ASV izlūkdienesta iespējamās citu ārvalstu politiķu izspiegošanas darbības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti