Dienas ziņas

Trikātā atkal ražo sieru

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Paplašinās Kazdangas bērnudārzu

Kazdangā paplašinās bērnudārzu

Aizputes novada Kazdangas pagasta pirmsskolas izglītības iestāde ierīkota vienā no kādreizējās muižas ēkām. Telpas ir pielāgotas bērnudārza vajadzībām, tomēr pēc diviem gadiem Latvijā stāsies spēkā noteikumi, kas paredzēs, cik lielai platībai jābūt uz vienu bērnu. Kazdangas bērnudārzs tiem neatbilst, tāpēc šobrīd rasts risinājums, lai iestāde darbu varētu turpināt. 

Kazdangas pirmskolas izglītības iestāde „Ezītis” atrodas barona Manteifeļa 19.gadsimta beigās celtajā muižas pārvaldnieka mājā. Savulaik tur bijusi arī augu izmēģinājumu stacija, tad dzīvokļi ēkas pirmajā stāvā pielāgoti bērnudārza vajadzībām. Sākotnēji tā bijusi viena grupa ar 25 bērniem, taču pēdējos gados bērnu skaits nemainīgs – aptuveni 40.

“Maksimālā rinda bija 13 bērni. Šajā brīdī rindas vairs nav. Kā jau visā Latvijā, arī Kazdangā dzimstība samazinās. Bet mēs plānojam tos 38-40 bērnus arī turpmāk,” saka Kazdangas pirmsskolas izglītības iestādes „Ezītis” vadītāja Ilga Bloka.

Kazdangas bērnudārzā ir trīs grupas bērniem vecumā no trim līdz sešiem gadiem. Esam kā viena liela un draudzīga ģimene, saka bērnudārza vadītāja.

Multifunkcionālā vide nodrošina telpu racionālu izmantošanu. Kazdandznieki bijuši vieni no pirmajiem Latvijā, kas pirms vairākiem gadiem ieviesuši daudzpakāpju transformējamās gultas. “Gultas ir sastumjamas kopā, līdz ar to ir vieta gan gulēšanai, gan dienas laikā nodarbībām, rotaļām,” saka Bloka.

“Ja mums vajag, tad citreiz galdiņus iznesam ārā. Kad ir mūzika, kad maināmies ar grupām, tad pielāgojamies,” stāsta bērnudārza skolotāja Baiba Petrēvica.

Lai pirmsskolas izglītības iestāde pastāvētu arī turpmāk, tad saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem no 2020.gada būs nepieciešams ievērot kvadrātmetru normas uz vienu bērnu, proti, atkarībā no vecuma tie būs divarpus līdz trīs kvadrātmetri. Lai to īstenotu, pagasta pārvalde iegādājusies blakus esošo dzīvokli, ko nepieciešams pārbūvēt un remontēt.

Lai aplēstu izmaksas, pašlaik tiek veikta cenu aptauja par projektēšanu. “Ir atbraukuši skatīties, bet redz to, ka šeit stingri normatīvi jāievēro. Vieglu naudu paņemt nevar. Šeit jāieliek sava doma un atbildība. Mums ir atteikuši,” stāsta Kazdangas pārvaldes vadītājs Juris Moisejs.

Plānots, ka jauniegūtajās telpās 75 kvadrātmetru platībā tiks izveidota multifunkcionāla zāle un pārcelts virtuves bloks. Līdz ar to senajā ēkā būs iespējams izveidot tik nepieciešamās telpas pašu mazāko bērnu vecumā no pusotra gada uzņemšanai. Tas ir viens no priekšnoteikumiem, lai pagastā uz dzīvi atgrieztos jaunās ģimenes. Pērnajā gadā Kazdangā piedzimuši 13 mazuļi, kas ir nedaudz vairāk nekā iepriekš.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti