Kavacu apsūdz pilnvaru pārsniegšanā, noslēdzot aizdevuma līgumu

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde ir pabeigusi izmeklēšanu daļā no pašvaldības uzņēmuma „Rīgas nami” valūtas mahināciju lietas, turklāt bijušajam uzņēmuma vadītājam Kārlim Kavacam jau ir uzrādīta apsūdzība.

„Rīgas tiesas apgabala prokuratūra ir uzrādījusi sākotnēju apsūdzību par dienesta pilnvaru pārsniegšanu bijušajam „Rīgas nami” valdes priekšsēdētājam par to, ka tika noslēgts aizdevuma līgums, ko viņš faktiski nevarēja darīt, jo to viņam aizliedza likums. Šī ir vienīgā lieta, kas no policijas ir nonākusi prokuratūrā,” stāsta Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Šēnberga, piebilstot, ka bijušais „Rīgas nami” valdes priekšsēdētājs ir vienīgā apsūdzības lietā esošā persona.

Pats Kavacs Latvijas Radio atteicās komentēt savu attieksmi pret apsūdzību. Viņa advokāts informēja, ka tā tiks noformulēta tuvāko dienu laikā. Krimināllikumā par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kas izraisījusi smagas sekas, paredzēts cietumsods līdz pat desmit gadiem, turklāt līdz pieciem gadiem atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu.

Policija izdalītā procesā vēl turpina izmeklēt firmas „Zeus” pārstāvja Ivara Ciskas atbildību aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā.

Jāatgādina, ka tieši pirms gada no „Rīgas namu” valdes tika atstādināti Kavacs un Almers Ludviks, jo pašvaldības uzņēmumā veikti augsta riska finanšu darījumi ar brīvajiem līdzekļiem kopumā 1,2 miljonu latu apmērā. Šobrīd „Rīgas nami" pret bijušajiem valdes locekļiem, arī Mareku Segliņu, vērsušies ar civilprasību par zaudējumu piedziņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti