Panorāma

Panorāma

Panorāma

Eirovīzijas fināls

Kauguru pensionāri neziņā par EP vēlēšanu iecirkni

Kauguru pensionāri neziņā par Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkni

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas jau pēc nedēļas, un daļa vēlētāju aizvien nav pārliecināti, uz kuru iecirkni doties balsot. Vēstules ar vēlētājiem būtisku informāciju šogad nesaņēma aptuveni puse balsstiesīgo iedzīvotāju. Arī daudzdzīvokļu namos Jūrmalā dzīvojošie vēlētāji ir starp tiem balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, kas informāciju par gaidāmajām EP vēlēšanām un to, kurā iecirknī jābalso, nesaņēma.

"Pirmo reizi mums tā gadās, ka neatsūta. Un es sāku runāt ar vienu, otru, trešo un izrādās, ka visam rajonam nav ielūgumi atsūtīti uz vēlēšanām," stāstīja Jūrmalas iedzīvotāja Inta.

Pensionāre Inta vienmēr cenšas izpildīt vēlētāja pienākumu un dodas balsot. Kā pati saka, aģitē arī citus kaimiņus, sakot, ka tas ir obligāti jādara.

Tagad Inta un citi kaimiņi ir nokaitināti, jo informāciju par vēlēšanām nesaņēma. Lai nebrīnās, ka būs maz balsotāju, viņi sacīja.

"Cilvēki ir pieraduši, ka viņiem uzaicinājumi ir, un tā tradīcija tāda ir. Kāpēc nav? Vienmēr bija un tagad nav! Nauda ir izdalīta un to naudu ir kāds piesavinājies," teica Intas kaimiņš Edvīns, kurš iešot uz to iecirkni, kur vēlējis iepriekšējās vēlēšanās.

Pārliecināties par to, vai arī šogad vēlēšanu iecirknis ir tas pats, iespējams Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) mājaslapā.

Intai un citiem mājas pensionāriem datora un interneta nav. Vēl var vaicāt pašvaldībā vai zvanīt uz Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informatīvo tālruni. Tā dara arī Inta, taču sazvanīt CVK nevar, jo tā brīvdienās nestrādā.

"Jā, informatīvais tālrunis darba dienās strādā, un strādās vēlēšanu dienā," sacīja CVK vadītāja Kristīne Bērziņa, norādot, ka informācija par informatīvā tālruņa darba laikiem ir minēta mājaslapā un citviet.

Taču interneta visiem nav. Vēlēšanu dienā gan tālrunis būs sazvanāms jau no agra rīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti