Dienas ziņas

Policija: vakcinācijas sertifikāts pielīdzināms dokumentam

Dienas ziņas

Eiropā plūdos vairāki desmiti bojā gājušo

Noslīkst 7 gadus vecs zēns

Kauguros noslīcis septiņgadīgs zēns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jūrmalā noslīcis septiņus gadus vecs bērns, kurš peldējies 130 metru attālumā no glābšanas stacijas Kauguros, ziņo LTV7.

Nelaime notikusi pirmdien, 12. jūlijā, ap plkst.18.30. “Mēs visi sapratām, ka kaut kas nav tā, jo bija daudz mašīnu – “ātrā palīdzība”, glābēji, ugunsdzēsēju mašīna ar papildu laivu. Neviens neko nezināja. Nebija skaidrs, kas notiek,” pastāstīja notikušā aculieciniece Valērija Ovsjanika.

Tur jūrā slīka divi zēni – brāļi. Deviņus gadus veco zēnu pamanīja atpūtnieki un iznesa krastā. Bet atgriezties pēc viņa brāļa viņi nepaguva; tajā brīdī viņa meklējumos devās glābēji.

Notikuma vieta Kauguru pludmalē ir teju simt metru attālumā no glābšanas stacijas. Glābēju darbu apgrūtināja fakts, ka bērns jau kādu laiku atradās zem ūdens, tāpēc uzreiz neizdevās viņu pamanīt.

Bērna meklēšana prasīja aptuveni septiņas minūtes.

“Bija diezgan lieli viļņi. Glābēji pārmeklēja diezgan plašu teritoriju. Bet diemžēl ātri atrast neizdevās. Rezultātā krastā zēnu iznesa bez dzīvības pazīmēm,” pastāstīja Jūrmalas pludmales glābšanas dienesta vadītājs Edijs Pivarūns.

Pludmalē jau atradās mediķu brigāde, kas nekavējoties centās atdzīvināt bērnu. “Reanimēšana notika vairāk nekā pusstundu. Bet diemžēl atgriezt dzīvību mazajā ķermenī nebija vairs iespējams,” atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Arita Freimane.

Tikmēr glābšanas dienestā pastāstīja, ka brāļi peldējušies bez vecāku pieskatīšanas. “Tas ir īpaši bīstami. Vecāki, cik es zinu, pieslēdzās tad, kad citi pludmales apmeklētāji pamanīja, ka zēns ir zem ūdens; viņi [vecāki] atnāca no tuvējās kafejnīcas. Bet tad jau bija par vēlu,” piebilda Pivarūns.

“Es domāju – tā bija mamma. Viņa sēdēja uz ceļiem. Viņa laikam lūdzās. Es varu tikai izteikt līdzjūtību. Nespēju iedomāties, kā to ir iespējams pārdzīvot,” pauda aculieciniece.

Pārdzīvo arī glābēji. Vienam no glābšanas operācijas dalībniekiem šī nelaime kļuva par smagu emocionālu triecienu. Viņš plāno vērsties pie psihologa.

“Faktiski nav īpašu pazīmju tam, ka cilvēks slīkst. Jo slīkst klusi.

Un pamanīt to var tikai tas, kurš atrodas blakus. Un pat 15–20 metrus tālāk to var nepamanīt. Tas ir tikai moments – vienreiz aizrijas, otrreiz. Tas nekad nenotiek skaļi,” zināja stāstīt glābšanas dienesta vadītājs.

Arī mediķi aicina būt uzmanīgiem blakus ūdenstilpēm. Šajās karstajās nedēļās viņiem darbu kļuvis vairāk daudzu slīkstošo cilvēku dēļ. Lai gan biežāk palīdzība vajadzīga pieaugušajiem, tomēr šosezon starp noslīkušajiem jau ir vairāki bērni. Trīs no viņiem – jaunāki par trīs gadiem.  

LTV7 sižets krievu valodā:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti