Dienas ziņas

Salacgrīvas novadā izskata "Rail Baltica" jautājumu

Dienas ziņas

Kuldīgā filmē V.Braslas filmu

Tiegažnieki vāc parakstus hidranta izveidei

Katvaru pagasta ugunsdzēsēji prasa jauna hidranta izbūvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

2005. gadā Katvaru pagasta Tiegažos tika veikta ūdenssaimniecības rekonstrukcija, kurā nomainīti ūdensapgādes cauruļvadi, bet netika izveidots neviens ugunsdzēsības hidrants.

Vietējie ugunsdzēsēji uzskata, ka tie ir ļoti nepieciešami. Ciemu pēdējo gadu laikā ugunsnelaimes skārušas vairākkārt. Tādēļ jūnijā vietējie glābēji sāka vākt parakstus par hidranta izbūvi. Nu iniciatīva ir pabeigta un tiks iesniegta Limbažu novada pašvaldībā tālākai apspriešanai.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Limbažu brigādes ugunsdzēsējs Ilvars Paļums bija viens no iniciatoriem, kurš ierosināja sākt vākt iedzīvotāju parakstus par hidranta izbūvi Tiegažos.

Tas nu ir paveikts, un iesniegums ar 74 parakstiem tiks nogādāts pašvaldībā. Ilvars stāsta, ka hidrants ciemā ir ļoti nepieciešams, jo apgrūtinātās ūdens pieejamības dēļ pēdējos gados nodeguši vairāki īpašumi, tā, piemēram, šā gada jūnijā Katvaru pagasta “Silvānos” uguns nopostīja saimniecības ēku 50 kvadrātmetru platībā, un arī pērn līdz pat pamatiem nodega privātmāja pašā ciema centrā. “Ugunsdzēsēji, kad atbrauc uzreiz, tad ir tā, ka pirmās liesmas tiek apdzēstas, bet kamēr meklē ūdeni, tas objekts ir uzliesmojis no jauna un, protams, vairs neko izdarīt nevar,” saka VUGD Limbažu brigādes ugunsdzēsējs Ilvars Paļums.

Uz izsaukumu Tiegažos ugunsdzēsējiem jāmēro aptuveni astoņus kilometrus garš ceļš no Limbažiem. Ierodoties notikuma vietā, ūdens pietiek labākajā gadījumā 10 minūtēm – stāsta Paļums. Un tad atliekot meklēt iespējami tuvākās ūdens ņemšanas vietas. Padomju laikā ciemā šādai vajadzībai formāli bija izveidota pagrabveida tvertne, kas tā arī nekad nav izmantota. Pašlaik ugunsnelaimes gadījumos glābēji ūdeni ņem no privāta dīķa, kurš ne vienmēr ir viegli pieejams.

“Tepat dzenam klāt, uzsūkt var un viss kārtībā, bet  pavasarī un rudenī dūksnājā te jau nevar uzstāties vispār, uzbrauc virsū un tulīt nogrimsti. Nu tad jāmeklē traktors un tā joprojām,” saka Paļums.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem - ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vietas jāierīko tā, lai ugunsdzēsības tehnika varētu ņemt ūdeni jebkurā gadalaikā. Tātad šajā gadījumā dīķis to nenodrošina. Limbažu novada pašvaldības komunālās saimniecības speciālists norāda – ūdenssaimniecības rekonstrukcijas laikā Tiegažos tika nojaukts ūdenstornis, un pašlaik izbūvēt hidrantu varētu būt tehniski sarežģīti, jo patērētājiem tiek nodrošināts pastāvīgs ūdens spiediens, bet ne vienmēr tas atbilst ugunsdzēsības prasībām. “Tā ir visu mazo apdzīvoto vietu problēma, kur realizēti šādi projekti un nav saglabāts ūdenstornis. Ja mēs arī gadījumā vienojamies un uzstādām šādu hidrantu, tas nevar būt kā tiešais - no viņa pa taisno nevar dzēst, bet tikai izmantot kā ugunsdzēsēju mašīnas uzpildi,” uzsver SIA “Limbažu komunālserviss” valdes priekšsēdētājs Normunds Zaķis.

Pašlaik pieļauj, ka varētu izbūvēt vienu hidrantu Tiegažu centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti