Katrs trešais ugunsgrēka upuris ir gājis bojā smēķēšanas dēļ

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No kopumā 22 ugunsgrēkos bojāgājušajiem cilvēkiem astoņi cilvēki jeb 36% ir gājuši bojā ugunsgrēkos, kas, visticamāk, saistīti tieši ar neuzmanīgu smēķēšanu telpā, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika par šo gadu.

Glābēji arvien biežāk sastopas ar cilvēku neuzmanīgu smēķēšanu telpās, lielākoties gultās un dīvānos. To apliecina statistika – arī pērn un iepriekšējos gados liela daļa ugunsgrēkos bojāgājušo miruši saistībā ar neuzmanīgu smēķēšanu, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa Inta Palkavniece.

Cigarešu izraisīti ugunsgrēki parasti ir mazās platībās un grūti pamanāmi. Taču tie ir ne mazāk bīstami dūmu dēļ, kuri rodas, aizdegoties mīkstajām mēbelēm. Šādās situācijās dūmu rodas pietiekami daudz, lai cilvēks ietu bojā. Un, ja nav dūmu detektora, tad cilvēks var nepamosties.

Kopumā 2018. gadā ugunsgrēkos gāja bojā 81 cilvēks, bet 2017. – 79 cilvēki.

VUGD aicina iedzīvotājus ikdienā neaizmirst par savu un līdzcilvēku drošību – nesmēķēt telpās un mājoklī uzstādīt dūmu detektoru.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti