Katrs trešais ārsts vēsta par biežu profesionālu izdegšanu

Nesen veiktā aptaujā uz jautājumu, vai jūs bieži profesionāli izdegat, katrs trešais aptaujātais ārsts atbildējis apstiprinoši. Latvijas Ārstu biedrības sadarbībā ar pētījumu centru SKDS veiktajā aptaujā piedalījās vairāk nekā 2600 respondentu, tātad teju trešdaļa Latvijas ārstu.

Salīdzinot ar pirms četriem gadiem veikto aptauju, par biežu profesionālu izdegšanu tagad vēsta par četriem procentiem vairāk ārstu – 35 procenti. Kā to vērtēt un kādi ir izdegšanas iemesli, plašāk stāsta Latvijas Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis:

Latvijas Ārstu biedrības vadītājs Pēteris Apinis
00:00 / 01:03
Lejuplādēt
"Par daudz parāda, ka izdedzis. Tas, ka cilvēki izdeg, tā ir patiesībā normāla parādība, un tas, ka medicīnā izdeg, tas ir visā pasaulē. Viņi pārstrādājas, viņi aizraujas, viņi netiek galā ar visu, kas viņiem jāizdara. Tas, kas Latvijā uzrāda izdegšanu, ir pārāk liels. Otrs - tas uzrāda, no kā izdegt. Un tad mums visiem gribētos teikt: viņam būtu jāsaka: "es nevaru to un to izdarīt, jo nav pietiekama finansējuma, es nevaru arī pats dzīvot normālu dzīvi tādēļ, ka man maksā mazliet vairāk par vidējo algu vai kaut kādu minimālo algu". Nē, viņš atbild, ka nepārtrauktās reformas un pilnīga neskaidrība par nākotni ir galvenā problēma, kādēļ es izdegu. Un otrs iemesls: ārprātīgā birokrātija, nejēdzīgie papīri un nejēdzīgās atskaites. Un, ja man tajā visā ārsts pasaka, ka viņam par divarpus stundām vairāk jākārto papīri vidēji nedēļā, salīdzinot ar 2013.gadu, par to paldies Guntim Belēvičam un Andai Čakšai."
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti