Katoļu arhibīskaps valsts simtgadē aicina mainīt attieksmi vienam pret otru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Atzīmējot Latvijas neatkarības atjaunošanas 28.gadadienu, iestāsimies par attīstību, patiesu izlīgumu un mieru Latvijā – uz to piektdien, 4.maijā, ekumēniskajā svētku dievkalpojumā aicināja Latvijas Romas katoļu baznīcas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Viņš atzina, ka arī šodien Latvijā daudzi arvien dzīvo nedrošībā par nākotni, pieaug atsvešinātība, un viens no iemesliem ir cilvēku attiecības ar naudu.

Stankēvičs savā uzrunā aicināja politiķus veidot cilvēcisku ekonomiku un neuztvert iedzīvotājus kā patēriņa labumu. Tāpat viņš aicināja lūgt par patiesu labklājību, kur pirmajā vietā ir nevis nauda, bet cilvēka cieņa un vispusīga attīstība.

"Galvenais instruments, ar kuru varam panākt pozitīvās pārmaiņas, ir nevis ārpusē, bet cilvēkā iekšā, viņa attieksmē pret sevi pašu un līdzcilvēkiem. Mēs kā baznīca sludinām, ka tā atslēga, tas spēka un gaismas avots, kas var mums palīdzēt panākt šīs pārmaiņas, ir dievišķajā atklāsmē, Dievā, jo viņa iespējas ir neierobežotas.

Tāpēc, atzīmējot valsts jubileju, iestāsimies par visaptverošu valsts un katras personas attīstību, par attieksmes maiņu vienam pret otru, par patiesu izlīgumu un mieru Latvijā," aicināja Stankevičs.

KONTEKSTS:

1990.gada 4.maijā 134 no 201 Augstākās Padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Augstākā Padome noteica valsts varas "de facto" atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.

1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

1990.gada 4.maijā Augstākās Padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs nosūtīja vēstījumu PSRS prezidentam Mihailam Gorbačovam, kurā teikts, ka Latvijas Republika sāk pārejas periodu. Šāds vēstījums tika nosūtīts arī pasaules valstu valdībām un PSRS tautām un demokrātiskajām kustībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti