Katoļu arhibīskaps: Spilgtākais piemērs atstumtībai ir «Sistēmas bērni»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Spilgtākais piemērs atstumtībai ir "Sistēmas bērni", uzrunā ikgadējā ekumēniskā Krusta ceļa laikā teica Latvijas Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.

"Šī gada Krusta ceļa galvenā tēma ir atstumtība. Un tai lielākais piemērs ir "Sistēmas bērni". Atstumti. Tāpēc, ka vecāki maina partnerus, tāpēc, ka nav stipras ģimenes. Arī Jēzum pie krusta likās, ka tēvs viņu ir atstājis. Arī paši esam jutušies atstumti vai atstūmuši citus.

Lai šis Krusta ceļš palīdz ieraudzīt to, ka Dievs ir tuvu ikvienam, kurš ir atstumts. Dieva klātbūtnē atstumtības pieredze redzama citā gaismā," sacīja Stankevičs.

Baznīcas vadītājs atzinīgi novērtēja to, ka Satversmē ģimene izvirzīta par vienu no valsts prioritātēm, taču, viņaprāt, reālā situācija "atpaliek" no Satversmes.

"Nedrīkstam aizmirst, ka pēc Lielās piektdienas sāpīgajiem notikumiem Jēzus dzīvē nāk viņa augšāmcelšanās. Mums ir svarīgi, ka, lai atstumtības problēma tiktu skatīta ticības un Dieva klātbūtnes, augšāmcelšanās, gaismā," uzsvēra garīdznieks.

Stankevičs, norādot, ka ikviens kādā dzīves posmā ir bijis atstumts vai kādu atstūmis, pauda, ka nepieciešams ieraudzīt to, ka Dievs Jēzus Kristus personā kļuvis tuvs ikvienam, kurš piedzīvojis atstumtību.

"Dieva solidaritāte ar atstumto pārvērš ciešanas par Dieva klātbūtnes jomu. Šī pieredze ir Dieva aicinājums atzīt mūsu robežas un eksistences trauslumu, ka neesam pašpietiekami, ka nepieciešams līdzcilvēku tuvums un palīdzība, Dieva klātbūtne, kas vienīgā spēj aizpildīt to vientulību un atstumtību, ko nesam savas būtības dziļumos," klātesošajiem sacīja Stankevičs.

Latvijas Radio reportāža no Krusta ceļa
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

Ekumēniskais Krusta ceļš Rīgā piektdien pulcēja aptuveni 1000 cilvēkus. Tajā izskanēja ticīgo liecības, piemēram, kā cilvēks ir atbrīvots no alkoholisma un izveidojis ģimeni, kļūstot par pasniedzēju augstskolā.

Gājiena dalībnieki bija ieradušies arī no tālākām Latvijas vietām. Cilvēki Latvijas Televīzijai stāstīja, ka dodas gājienā, lai attīrītos no grēkiem, no sliktām lietām, ko darījuši citiem. Savukārt kādi citi gremdējās pārdomās. Prikuļu ģimene Krusta ceļā devās ar visiem trim dēlēniem - Dāvidu, Oliveru un Hugo. Tad arī bērni varot padomāt, kas ir svarīgs un kas nē. 

Pārdzīvojums gājienā ir arī klostermāsai Hannai: "Šeit tik ilgi ticība nedrīkstēja dzīvot. Atklāti. Un tagad policisti stāv maliņā un sargā ceļu ticīgajiem."

Āgenskalna baptistu draudzes mācītājs Edgars Mažis uzsvēra, ka viņam gājienā ļoti nozīmīga ir vienotība, kur visi kristieši var būt kopā. Katoļu arhibīskaps Stankevičs piebilda, ka Krusta ceļš ir iespēja uz visu paskatīties no Dieva skata punkta: "Un tad mūsu problēmas ir vētra ūdens glāzē. Un ved mūs pretī brīvībai." 

Lielā piektdiena, kad kristīgā pasaule piemin Jēzus nāvi un atkārto Bībelē aprakstīto  ceļu uz nāvessoda izpildes vietu Golgātas kalnā. Rīgā gājienā visu konfesiju ticīgie dodas jau 13. gadu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti