Sadaļas Sadaļas

Kas ir «KPV LV» jaunie deputāti?

Partiju “KPV LV” 13.Saeimā pārstāvēs 16 deputāti, taču līdz šim sabiedrībā plašāk pazīstami kļuvuši tikai daži no tiem. 

Ievēlēšana Saeimā bijis pārsteigumu, atzīst Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles nodaļas lietvede Ieva Krapāne. Gan viņa, gan citi “KPV LV” jaunievēlētie deputāti politikā cer uzlabot iedzīvotāju labklājību. “Es eju tādēļ politikā, jo vēlos sagādāt jaunajām ģimenēm labākus apstākļus Latvijā, lai viņiem ir darbs šeit, lai viņi var pienācīgi nopelnīt un nav jāaizbrauc no valsts, kā arī parūpēties par mūsu neaizsargāto grupu – pensionāriem,” saka Krapāne.

Galvenais veids, kā to panākt, esot nodokļu samazināšana, vienlaikus atvieglojot darbu uzņēmējiem. “KPV LV” topošajiem deputātiem īpaši svarīga ir arī iedzīvotāju iesaiste valsts pārvaldīšanā. Visi sola regulāri tikties ar vēlētājiem, lai prasītu padomus.

Topošais deputāts, šobrīd advokāts Aldis Blumbergs arī izvirzījis mērķi samazināt vajadzīgo parakstu slieksni referendumu rīkošanai: “Aptuveni 155 tūkstošiem cilvēku nepieciešams notariāls paraksta apliecinājums, lai varētu virzīt referendumu, likumdošanas iniciatīvu vai referendumu. Šis slieksnis noteikti jāsamazina. Tas būs viens no konkrētajiem darbiem, lai tauta var izlemt savus likteņus un likumus. Tas ir jāspriež tautai.”

“Mūsu mērķis kā organizācijai, pirmkārt, ir veicināt pilsonisko aktivitāti. Ja būs pilsoniskā aktivitāte, mēs visi varēsim dzīvot labāk. Ikvienam ir jāspēj izteikt savas domas, ikviens ir jāuzklausa un ikvienam ir iespēja piekrist vai nepiekrist. Tas ir demokrātijas pamats,” saka 13.Saeimā ievēlēts Iveta Benhena-Bēkena.

“KPV LV” biedrus iedvesmojuši partijas līderi Aldis Gobzems un Artuss Kaimiņš. Piemēram, Saeimā ievēlētais Jānis Vitenbergs partijā iestājies, kad par “KPV LV” premjera amata kandidātu izvirzīts Gobzems: “Mans iekšējais mērķis, ko es sev esmu nospraudis – par mani nobalsoja liels daudzums cilvēku, pārsvarā no mana reģiona, un

es gribētu nostrādāt tā, lai viņiem pēc tam būtu sajūta: jā, mana balss tika atdota pareizi. Kā to izdarīt? Līdz šim politiķiem bieži ir trūcis politiskās gribas darīt un strādāt, lai tiktu pārstāvētas visas tautas vai ļoti lielas daļas no tautas interesēm.”

“KPV LV” iestājas par atklātību. Vienlaikus uz jautājumu, vai parakstījuši līgumu ar partiju par mandāta nolikšanu gadījumā, ja pametīs frakciju, jaunie deputāti neatbild. Tā esot partijas iekšēja lieta.

“Ja esat iepazinies ar līguma saturu, tad zināt, ka es nevaru atbildēt. Šis līgums ir starp mani un partiju kā organizāciju, kurā mēs rakstiski esam vienojušies sasniegt visus programmā izvirzītos mērķus,” saka Benhena-Bēkena.

“Par mūsu iekšējās organizācijas dokumentiem vai baumām par dokumentiem es nevaru komentēt. Viens, ko es varu apgalvot, man ir līgums ar manu vēlētāju,” saka Vitenbergs.

“Ziniet, tas patiesais līgums noslēgts ar Latvijas tautu, ar mūsu vēlētājiem. Vienkārši – rokas spiediens un skatiens acīs. Ne es, ne mana komanda nepievilsim mūsu vēlētājus,” sola 13.Saeimā ievēlētā Ieva Krapāne.

Vēl “KPV LV” frakcijā ievēlēti seši partijas pārstāvji no pašvaldību domēm – Kaspars Ģirģens, Ralfs Nemiro, Ramona Petraviča, Ēriks Pucens, Karina Sprūde un Janīna Kursīte, kura vēl 12.Saeimā pārstāvējusi “Vienotību”. “KPV LV” Saeimā pārstāvēs arī aktieris Ivars Puga un Latvijas Zivrūpieku savienības prezidents Didzis Šmits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt