Panorāma

Briselē notiek Eiropadomes samits

Panorāma

Šodien svinīgi atvērta Nacionālā enciklopēdija

Kas ir Jaunās konservatīvās partijas jaunie deputāti?

Kas ir Jaunās konservatīvās partijas jaunie deputāti?

Jauno konservatīvo partiju (JKP) 13.Saeimā pārstāvēs 16 deputāti. Aptuveni pusei tā būs pirmā pieredze politikā. Sižetu sērijā par mazāk zināmajiem topošajiem tautas priekšstāvjiem iepazīstināsim ar daļu no viņiem. Jaunie deputāti cer samazināt birokrātiju uzņēmējdarbībā, kā arī saglabāt mazās lauku skolas.

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem 13.Saeimā ievēlētais Reinis Znotiņš ir biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” dibinātājs. Viņš vairākus gadus pavadījis ASV, izzinot jaunuzņēmumu vidi. 26 gadu vecumā Znotiņš būs jaunākais deputāts 13.Saeimā, taču savu pieredzi uzskata par pietiekamu darbam parlamentā.

“Cik man zināms, iepriekšējā Saeimā nebija neviens cilvēks, kurš ir strādājis tehnoloģiju nozarē. Tāpēc es redzu, ka es ar šo pienesumu un savu pasaules skatījumu, dzīvojot un strādājot Amerikā un Latvijā, studējot Nīderlandē, varētu pienest ļoti daudz jaunas enerģijas,”  saka topošais deputāts.

Znotiņš vēlas modernizēt valsts pārvaldi, izmantojot tehnoloģijas. Mērķis ir atvieglot dzīvi uzņēmējiem, lai valsts prasīto dokumentu pildīšana aizņemtu mazāk laika.

Cīņu pret birokrātiju uzsver arī citi JKP jaunie deputāti. “Es vienkārši redzu, kādas nepilnības ir grāmatvedības jautājumos. Es varētu atvieglot mazajiem uzņēmējiem tieši grāmatvedības jomu, lai vieglāk būtu samaksāt visus nodokļus,” saka 13.Saeimā ievēlēts Uldis Budriķis.

Uzņēmēju intereses sola aizstāvēt arī Normunds Žunna, kurš strādājis dažādu nozaru uzņēmēju asociācijās. Pēdējā darba vieta bijusi Latvijas Tirgotāju asociācijā. “Ja tā atklāti, es ceru, ka viņi [uzņēmēji] tā darīs – nāks un jautās. Bet galvenokārt es sagaidu no viņiem palīdzību tajos brīžos, kad tā būs vajadzīga, kad būs vajadzīga normatīvo aktu precizēšana,” saka Žunna.

Tikmēr izglītības jomā JKP pārstāvēs deputāte Anita Muižniece. Viņa ir nelielās Daugmales pamatskolas angļu valodas skolotāja. Muižniece kā savu mērķi izvirzījusi mazo skolu saglabāšanu: “Ne visas, bet es uzskatu, ka ir jāpieiet šim [jautājumam] ne skaitliskā izteiksmē, nosakot skolēnu skaitu X un tāpēc griežot ar nazi, bet objektīvi izvērtējot pēc kvalitatīvajiem rādītājiem. [..] Ir jābūt skolai, kur vispār jaunietim iegūt izglītību.”

Jaunās konservatīvās partijas deputāti īpaši uzver, ka turpinās tikties ar vēlētājiem. Tādā veidā arī izpratīšot iedzīvotāju ikdienas vajadzības.

“Lielisks piemērs bija mūsu priekšvēlēšanu kampaņa, kur mēs ar vismazākajiem izdevumiem sasniedzām vislabāko rezultātu. Viss darbs bija mūsu pašu darbs, ejot ielās, tiekoties ar cilvēkiem, skaidrojot viņiem lietas, izstāstot mūsu idejas un komunicējot cilvēka līmenī,” saka Znotiņš.

Jaunievēlētie deputāti norāda, ka valdības veidošanas sarunās uzticas partijas vadībai. JKP iekšēji esot demokrātiska, kaut Jāņa Bordāna prezentētā valdības amatu sadalījuma izstrādē visi nav piedalījušies. Lēmums neiet koalīcijā ar ZZS gan pieņemts kopīgā sēdē.

“Tas bija apmeklētākais pasākums šeit birojā, kad valde un sarunu vedēji uzklausīja partijas biedru viedokli, ar ko mēs gribētu sastrādāties,” stāsta Žunna.

“Mūsu lēmums neiet kopā ar Zaļo un Zemnieku savienību koalīcijā bija 99% mūsu biedru vēstījums. Mēs to solījām priekšvēlēšanu kampaņā – ja mēs spēsim, mēs izveidosim valdību bez ZZS un bez “Saskaņas”,” pauž Znotiņš.

Vēl JKP Saeimas frakcijā būs arī politikas jaunpienācējs Juris Rancāns, kurš ir Valsts ieņēmumu dienesta vecākais izmeklētājs, kā arī Latgales saraksta pirmais numurs Ilga Šuplinska un ekonomisti Gatis Eglītis un Tālis Linkaits. Pārējie JKP deputāti politisko pieredzi guvuši pašvaldību domēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti